150 годин громадських робіт відпрацює 52-річний полончанин за знущання над дружиною

150 годин громадських робіт відпрацює 52-річний полончанин за знущання над дружиною

Полонський районний суд визнав винним 52-річного полончанина в умисному систематичному вчиненні психологічного насильства щодо подружжя, що призводить до психологічних страждань та погіршення якості життя потерпілої (домашнє насильство) — стаття 126–1 Кримінального кодексу України та призначив йому покарання у виді 150 год громадських робіт. Крім цього, застосував до обвинуваченого обмежувальний захід у виді направлення для проходження програми для кривдників або пробаційної програми строком на три місяці. Контроль за поведінкою засудженого суд поклав на органи пробації за місцем його проживання. Про це повідомила пресслужба Хмельницького апеляційного суду.

Як встановив суд, житель м. Полонне систематично вчиняє психологічне насильство щодо своєї дружини, з якою разом мешкає, що призвело до її психологічних страждань та погіршення якості життя. Полонський районний суд виніс чотири постанови (10.12.2019, 02.12.2020, 28.12.2020, 20.01.2021), якими притягнув чоловіка до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства (частини 1 та 2 статті 173–2 КУпАП) й оштрафував його (востаннє — на 500 гривень). Проте це кривдника не зупинило: удень 2 лютого 2021 року поліцейські зафіксували черговий факт психологічного домашнього насильства — чоловік нецензурно ображав жінку, принижував, погрожував фізичною розправою, проявляв агресію.

Під час розгляду справи у суді, обвинувачений в домашньому насильстві свою вину визнав, а дії пояснив тим, що його провокувала сама дружина. Жінка ж розповіла, що за майже тридцять років шлюбу між ними постійно виникають сварки через те, що чоловік зловживає спиртними напоями. Вона неодноразово зверталася в поліцію з цього приводу. Боятися ж почала, коли той став погрожувати вбивством.

Відповідно до даних психологічного дослідження особистості потерпілої, вона піддавалася психологічним стражданням, систематично переживала психологічне насильство, вчинене її чоловіком (словесні образи, приниження, погрози, агресію та алкогольний делірій), що призвело її до стану емоційного виснаження, втрати здатності захистити себе, тривожності. Як наслідок, ситуація домашнього насильства у той період призводила до внутрішньої конфліктності уявлень про себе, вразливості та переживань комплексу негативних емоцій: страху, роздратування, безвиході, відчуття дискомфорту.

Оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що вина обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 126–1 КК України, повністю доведена.
При обранні виду та міри покарання, суд, зокрема, врахував щире каяття, як обставину, що пом’якшує покарання, а також посередні характеристик обвинуваченого, вчинення ним злочину уперше, висновки органу пробації.

Вирок ще не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційного суду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


На Шепетівщині згорів автомобіль
На Шепетівщині засудили молодика, у якого на рахунку букет криміналу
Громада на Шепетівщині дала зашкварну відписку стосовно причин не перейменовувати вулиці
Серія крадіжок, шахрайство та побиття: яке покарання отримав молодик із Шепетівщини

Читайте у цій рубриці


У Хмельницькому стався вибух у квартирі: постраждав мешканець оселі
Засуджені заробляли на родинах безвісти зниклих військових: інцидент у сусідній із Хмельниччиною області
На Шепетівщині оштрафували жінку, яка торгувала лісовими квітами
На Хмельниччині на кілька тисяч гривень оштрафували чоловіка, який виховував «шотландку» віником
FacebookTelegramViberWhatsAppX