Дії 53-річного екс-чоловіка суд кваліфікував як конфлікт, а не домашнє насильство

Дії 53-річного екс-чоловіка суд кваліфікував як конфлікт, а не домашнє насильство

Полонський районний суд закрив провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо 53-річного полончанина за відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173–2 КУпАП. Про це повідомила прес-служба Полонського районного суду.

За матеріалами справи про адміністративне правопорушення, 3 лютого 2020 року у Полонному чоловік прийшов на роботу до своєї колишньої дружини, де погрожував їй і нецензурно лаявся.

Правоохоронці кваліфікували дії полончанина як вчинення домашнього насильства психологічного характеру (частина 1 статті 173–2 КУпАП).

Утім, чоловік в суді пояснив, що у них з екс-дружиною виник конфлікт, заперечивши погрози і лайку.

Із кваліфікацією його дій не погодився і суд. Зазначивши у постанові, що відповідно до пункту 1 частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», домашнє насильство — це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Тоді як «конфлікт» — це зіткнення протилежних інтересів і поглядів, напруження і крайнє загострення суперечностей, що приводить до активних дій, ускладнень, боротьби, що супроводжуються складними колізіями; ситуація, в якій кожна зі сторін намагається зайняти позицію несумісну з інтересами іншої сторони.

КУпАП передбачає настання адміністративної відповідальності саме за вчинення домашнього насильства, особливістю якого є повна влада та контроль кривдника над жертвою насильства.

«З даного протоколу про адміністративне правопорушення слідує, що між особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, та його колишньою дружиною виник конфлікт, не в сім’ї чи в межах місця проживання, а на робочому місці, який не є домашнім насильством», — констатує Полонський районний суд.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівському районі чоловік забирав знайому з гостей, заодно прихо­пив­ши ланцюги та кабель
У Полонному звільнили чоловіка, який не вийшов на роботу через релігійні переконання
За перші дні локдауну на Хмельниччині виявили 186 порушень правил карантину
Пожежа у Полонному: вогонь знищив дах житлового будинку
У Шепетівському районі земельну ділянку хмельничанина через суд повернуто під громадське пасовище
Засновнику підприємств у Шепетівському районі присуджено 300 тисяч держпремії

Читайте у цій рубриціНа Шепетівщині брати обікрали сусідку
У Нетішині зловмисник під час щедрувань пограбував 27-річну жінку
У Нетішині виявили тіло чоловіка, який довго не виходив на зв’язок з близькими
У Шепетівському районі чоловік забирав знайому з гостей, заодно прихо­пив­ши ланцюги та кабель
Неподалік Шепетівки сталася ДТП