Боржника за світло з Хмельниччини розшукали «Дніпровські електромережі»

На початку року представник АТ«ДТЕК Дніпровські електромережі» звернувся до Полонського районного суду з позовом про відшкодування заборгованості за спожиту, але недообліковану електричну енергію, внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією для населення. Про це повідомила прес-служба Хмельницького апеляційного суду.

Позивач пояснив:

«Обоє відповідачів — чоловік та жінка — споживачі Криворізького РЕМ. У листопаді 2016 року представники енергопостачальної компанії за адресою їхнього проживання зафіксували порушення пункту 48 Правил користування електроенергією — «Використання недооблікованої електричної енергії шляхом самовільного підключення до електричної мережі енергопостачальника з порушенням схеми обліку поза засобом обліку. Самовільне підключення виконане шляхом накиду дроту на ЛЕП 0,4 кВ і заведено до струмоприймачів споживача з метою безоблікового споживання електроенергії». У результаті відповідачам нарахували вартість недооблікованої електроенергії на суму 5139 гривень 21 коп. Але прохання енергетиків відшкодувати борг залишалися поза увагою, тому стягнути гроші солідарно з обох боржників просять суд».

Чоловік-відповідач, що нині зареєстрований у Полонському районі, у судове засідання не з’явився, але подав заяву з проханням розглядати справу без нього, позовні вимоги визнав. А от жінка про себе знати не дала, хоча була повідомлена належним чином.

«За даних обставин, неодноразові неявки відповідача в судове засідання суд розцінює як намір затягування розгляду справи, що суперечить вимогам ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 1950 року», — робить висновок суд.

Відповідно до п. 48 ПКЕЕн, побутовий споживач несе відповідальність за порушення правил користування електричною енергією, розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електричних мереж і споживання електричної енергії без засобів обліку, прострочення терміну внесення платежів за електричну енергію. А згідно зі статтею 611 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, відшкодування збитків.

«Оскільки в судовому засіданні доведено факт порушення Ш. та С. взятих на себе зобов’язань щодо користування електричною енергією відповідно до ПКЕЕн, факти такого порушення зафіксовано у визначеному законом порядку, АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» доведено в судовому засіданні правомірність нарахування розміру збитків завданих енергопостачальнику в результаті самовільного підключення відповідачів до електромережі, тому суд, надавши оцінку всій сукупності доказів, досліджених в судовому засіданні на предмет їх належності, допустимості, достовірності та достатності, вважає за необхідне стягнути в солідарному порядку на користь АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» 5139 грн 21 коп в рахунок відшкодування вартості недооблікованої електричної енергії внаслідок порушення ПКЕЕн», — ідеться у рішенні Полонського районного суду.

Рішення не набрало законної сили і може бути оскаржене до Апеляційного суду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці