Через необачність паліїв на Шепетівщині могли б залишитися без електрики

Через необачність паліїв на Шепетівщині могли б залишитися без електрики

Вчора, 3 квітня, кілька годин поспіль пожежники 21-ої ДПРЧ гасили пожежу неподалік Шепетівського РЕМу. Там вигоріло півгектара сухих залишків рослинності.

За крок від техногенної катастрофи

Відтак, на місці працювало відділення пожежної команди, інший підрозділ у той час гасило полум’я у селі Лозичне. Після ліквідації пожежі — близько 16-ої години — теж приїхали на підмогу.

Адже спалювання сухостою та пожежа може завдати стихійного лиха.

— Якщо вогонь охоплює територію, через яку проходять високовольтні лінії електропередач або розташовані трансформаторні підстанції, — постає загроза автоматичного відключення від електроенергії, — розповів директор Шепетівського РЕМу Олександр Черниш. — А це, в свою чергу, несе за собою руйнівні наслідки для цілих населених пунктів, промисловості, регіонів. На відновлення знадобиться багато коштів та часу.

Також існує велика ймовірність, що вогонь може перекинутись на будівлі чи споруди, що розташовані поруч. Фахівці радять використовувати вогнезахисні фарби, такі як Promat (https://www.promat.ua/uk-ua/produkti/phoenix-sts).

У день виборів — 31 березня — палало у селі Мальованці Шепетівського району. Відтак, на місце події виїхало чергове відділення 21-ої ДПРЧ.

— В результаті пожежі вогнем було знищено суху траву площею 1 гектар. Вогонь ледве не перекинувся на ліс. Аби уникнути загоряння і в екосистемі, для ліквідації було залучено й працівників Шепетівського лісокомунального підприємства. Чоловіки створювали перешкоди для вогню — переорювали землю, — розповів начальник Шепетівського районного ГУ ДСНС у Хмельницькій області Віктор Матвійчук.

А вже сьогодні, 4 квітня, через спалювання сміття загорівся сінник мешканки села Лавринівці. Також 3 гектари сухої трави згоріло в селі Рилівці.

Загалом, на Хмельниччині протягом двох останніх днів вогнеборці 26 раз залучалися до ліквідації пожеж: 15 — в екосистемах та 10 — у житловому секторі.

За спалювання передбачена відповідальність

Однак, навіть масштабні пожежі та величезне лихо, яке стає наслідком бездумного спалювання сухих залишків рослинності, не спиняє людей… палять і нині… Не лякають порушників і штрафи.

— Згідно зі ст. 77–1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків,пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, — пояснив начальник сектору моніторингу Шепетівського ВП Володимир Шевчук.

Також існує і кримінальна відповідальність за спалювання.

— У статті 245 Кримінального кодексу України йдеться: знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом — караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100–8500 гривень) або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, — караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років, — розповів далі полісмен.

Отож, якщо хтось став свідком спалювання листя чи залишків сухої рослинності, можна сміливо телефонувати за номером «102» або ж до уповноважених посадових осіб місцевих рад, представників громадських організацій чи громадських інспекторів. Ці особи складуть протокол на порушника та притягнуть його до відповідальності. У разі виникнення пожежі, яку ви не можете ліквідувати самотужки, — телефонуйте «101».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


1 коментар до статті «Через необачність паліїв на Шепетівщині могли б залишитися без електрики»

  1. Чого нічого не пишуть за пожежу біля зупинки Гранкарьер в понеділок? Згоріла велика споруда, пожежа була страшна!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



Сапер із Хмельниччини: «Найголовніше — перемогти у цій війні, щоб нашим дітям не довелося воювати за свою землю»
У селі на Полонщині горів житловий будинок
На Хмельниччині з різних причин сталися чотири пожежі за добу
На Хмельниччині під час пожежі локомотиву травмувалися машиністи
На Хмельниччині двічі рятувальники відчиняли двері, де опинилися замкненими малюки
За добу на Хмельниччині сталося 10 пожеж

Читайте у цій рубриці



На Хмельниччині перед судом постануть двоє за вбивство з особливою жорстокістю
Жінку, у якої в евакуаційному потязі почалися перейми, зустріли у сусідній із Хмельниччиною області
Мешканця Шепетівщини ошукали під час дзвінка «співробітника служби безпеки банку»
На Хмельниччині жінку, яка хотіла вчитися заробляти гроші, ошукав консультант
На Шепетівщині затримали хмельничанина, який тікав із магазину з дорогими парфумами
У помешканні ще проживають люди, втім незабаром воно буде вільне: як шахрай здав житло трьом різним людям
FacebookTelegramViberWhatsAppX