Стали відомі подробиці у справі цькування вчителя учнем у Нетішині

Батьків восьмикласника з міста Нетішина, що на Хмельниччині, оштрафували на 850 гривень. І це перший випадок, коли потерпілим визнали саме педагога. Загалом, після того, як у січні набув чинності закон про булінг, до судів у різних регіонах України було скеровано сім справ про цькування, з яких дві — завершилися вироками.

Війна між вчителькою фізики та її 14-річним учнем розгорілася у будівлі нетішинської школи. Педагог з 30-річним стажем стверджує, що хлопець її постійно ображає і зриває уроки. Однак, говорити про це з журналістами ТСН жінка не захотіла. За неї розповіли колеги. Хлопчик, мовляв, спортивний, розумний і займається боксом, але вчитися не хоче. Проблеми з поведінкою у нього з молодшої школи, адже він дуже емоційний і бурхливо реагує на зауваження.

— Якщо цей учень присутній на уроці, провести урок практично не можливо, — розповіла журналістам телеканалу Ірина Івчук, вчитель англійської мови. — Він не реагує на зауваження, без дозволу виходить і заходить в клас.

Щоправда більшість вчителів все таки зуміли порозумітися з хлопцем.

— Він добродушна дитина: я його можу щось попросити, то він зробить, — запевнила вчителька української мови Світлана Афанасьєва.

— Хлопець не дурний і може гарно вчитися. Звичайно, конфліктні ситуації бувають, але це діти — підлітковий вік, — сказала на захист учня його класний керівник Наталія Козак.

Проте вчителька фізики, яка почала викладати у нього восени, терпіти його витівки не захотіла. Розмови з батьками ні до чого не призвели. Хоча вчителі визнають: родина — благополучна. Батьки працюють, троє дітей — завжди доглянуті. В телефонній розмові з журналістами ТСН мама хлопчика сказала, що її сина обмовили, бо він, мовляв, не подобається вчительці. Але зустрітися з журналістами не виявила бажання.

Водночас його однокласники думками розділилися: хлопці «за» однокласника, а дівчатам шкода вчительки. Вони розповіли, що одного разу після конфлікту їй стало погано:

— Викликали швидку, тиск піднявся. В нас не було уроку.

Саме після цього випадку педагог звернулася до поліції. Суд визнав хлопчика винним у цькуванні. Та оскільки він неповнолітній, то покарання отримала мати

— Матір даної особи, на яку складено протокол, було притягнуто до адміністративної відповідальності й стягнуто штраф в розмірі 850 гривень, — прокоментував Богдан Базарник, суддя-спікер Нетішинського міського суду.

За півтора місяці дії в Україні антибулінгового закону полісмени склали понад 30 протоколів. Найбільше у Київській, Херсонській та Івано-Франківській областях. З цієї кількості справ до суду дійшло менше чверті, а отримали вирок — дві.

Поділитися посиланнямЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з правилами коментування та політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці