На Шепетівщині у квітні зареєстровано 12 хворих на кір

Серед захворівших — двоє дорослих та десятеро дітей. Про це розповів Володимир Костюк, завідувач відділенням організації епідеміологічних досліджень, лікар-епідеміолог Шепетівського міськміжрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».

Останній випадок зареєстровано в Шепетівці 17 квітня серед школярів загальноосвітнього навчального закладу № 2.

Пацієнта з ускладненнями у вигляді енцефалопатії та двосторонньою пневмонією 18 квітня за допомогою санавіації госпіталізували до Хмельницької інфекційної лікарні.

За словами медиків, дитина щеплення проти цього висококонтагіозного гострого вірусного захворювання не мала.

— Кір небезпечний своїми ускладненнями, які можуть призвести навіть до летальних випадків, — розповів Володимир Володимирович.

Протягом інкубаційного періоду, який триває 21 день, за особами, що контактували з носіями гострого вірусного захворювання, вестимуть медичний нагляд. Також рекомендують у найкоротший термін провести щеплення проти кору. До того ж, вакциною Шепетівська ЦРЛ забезпечена.

 — Всім дітям, підліткам та дорослим до 30 років, які не були раніше щеплені та контактували з хворими на кір, варто провести імунізацію, — зазначив Володимир Костюк.

Загалом, із початку року захворіло 15 осіб.

Нагадаємо, у лютому захворіла дитина, що не мала щеплення проти кору та жінка, що мала всі щеп­лення, то­му хво­ро­ба про­ті­кала в лег­кій фор­мі, без ус­клад­нень.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці