На Шепетівщині кору немає і вакцини достатньо

«Спалаху кору в Шепетівському районі та місті немає», — про це повідомила Лілія Гнатюк, заступник головного лікаря з охорони материнства та дитинства.

Станом на понеділок 15 січня захворювань на кір серед дитячого населення не виявлено.

Залишок вакцини проти кору, паротиту та краснухи (Пріорікс) виробництва Бельгії ще 12 січня становив 150 доз.

— Важливо зазначити, що діти добре переносять дане щеплення. Побічної дії та ускладнень після нього в маленьких пацієнтів не спостерігалось. Щеплення проти кору роблять дітям з 12-ти місяців, — додала Лілія Борисівна.

У 2017 році підлягало вакцинації — 924 дитини, з них щеплено — 910, що становить 98,5 %

Дітей старше 2-х років, які не були щеплені в попередні роки через відсутність достатньої кількості вакцини, підлягали вакцинації — 2057 осіб, З них у 2017 році щеплено 2033, що становить 98,8 %

Дітям у 6-ти річному віці проводять ревакцинацію проти кору. Згідно плану повторно цій процедурі підлягало — 964 особи, яким 100 %-во зроблено щеплення.

Також було 1046 дітей 7-річного віку та старших, яких не вакцинували згідно плану. Наразі з них 1045 осіб вакциновано — (99,9 %)

У зв’язку зі спалахом кору в Україні у вересні 2017 року була проведена додаткова — рутинна — імунізація дитячого населення Шепетівського району. Підлягало вакцинації 899 дітей, щеплено — 875 (97,3 %)

Проте медики стверджують, що трапляються і поодинокі факти відмов від щеплень.

— Невакциновані діти потребують негайного щеплення, тому, що кір — це висококонтагіозна хвороба. Якщо дитина мала контакт і не щеплена від даного інфекційного захворювання, потрібно його зробити, — застерегла Лілія Гнатюк.

Батькам важливо знати, що діти віком від 1-го до 6-ти років, яким раніше не робили щеплення проти кору, вакцинуються однократно, а 6-річного віку — двічі з інтервалом 1 місяць.

Раніше ми писали про ситуацію зі щепленнями проти правця.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці