На Хмельниччині тютюнові вироби стабільно дорожчають

Індекс споживчих цін по області в жовтні 2020 року порівняно з попереднім місяцем становив 100,8 %, з початку року — 102,9 %.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в жовтні п.р. зросли на 0,6 %. Найбільше подорожчали цукор та яйця — на 14,3 % та 13,0 % відповідно. У межах 3,8–1,4 % підвищились ціни на сметану, сало, соняшникову олію, молоко, кисломолочну продукцію, макаронні вироби, на 1,0–0,4 % — на продукти переробки зернових, хліб, сири, масло, яловичину. Водночас фрукти, овочі, рис подешевшали на 5,1–3,7 %, кондитерські вироби з борошна та цукру, безалкогольні напої, свинина, риба та продукти з риби — на 0,5–0,2 %.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 0,5 %, у т.ч. тютюнові вироби — на 1,2 %, ціни на алкогольні напої не змінились.

На фоні здорожчання тютюнових виробів все більша кількість курців звертають увагу на альтернативи цигаркам. Все більшу популярність набувають набори для нагрівання тютюну, такі, як IQOS. Як і більшість електронних високотехнологічних приладів, вони потребують певного захисту від пошкоджень, подряпин тощо. Наприклад, купити чохол на IQOS 3 DUO можна в інтернет-магазині Echehol, в якому ви знайдете такий аксесуар на будь-який смак та колір.

Ціни на одяг та взуття зросли на 2,4 %: на одяг — на 2,6 %, взуття — на 2,3 %.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 5,5 % зумовлено підвищенням тарифів на природний газ на 19,6 %. Крім того, подорожчали товари та послуги з утримання та ремонту житла на 0,5 %, оренда житла — на 0,2 %.

У сфері охорони здоров’я ціни знизились на 0,2 % внаслідок зменшення цін на послуги санаторно-курортних установ (на 0,6 %) та фармацевтичну продукцію (на 0,2 %).

Ціни на транспорт у цілому зросли на 0,3 %, у т.ч. шини для легкових автомобілів подорожчали на 6,6 %, автомобілі — на 1,2 %, обслуговування та ремонт власних транспортних засобів, послуги автостоянок, паливо та мастила — на 0,8–0,4 %. При цьому послуги залізничного пасажирського транспорту стали дешевшими на 5,5 %.

З інших товарів та послуг підвищення цін відбулось на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла, послуги ресторанів та готелів, у сфері відпочинку та культури (на 0,8–0,3 %).

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога