Хмельниччина скоротила експорт та імпорт товарів

У січні–липні обсяги експорту та імпорту товарів становили відповідно 308,3 млн дол. США і 264,8 млн дол. Порівняно з січнем–липнем 2019 року експорт зменшився на 6,2 % (20,5 млн дол.), імпорт — на 15,2 % (47,7 млн дол.). Додатне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 43,5 млн дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту дорівнював 1,16.

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами зі 121 країни світу. Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу зменшився порівняно з січнем–липнем 2019 року на 4,3 % та становив 161,7 млн дол., або 52,4 % від загального обсягу експорту.

Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Польщі, Німеччини, Нідерландів, Іспанії, Італії, Бельгії.

Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Єгипту, Туреччини, Білорусі.

У загальному обсязі експорту товарів порівняно з січнем–липнем 2019 р. збільшилася частка зернових культур; жирів та олій тваринного або рослинного походження; електричних машин.

Натомість зменшилася частка насiння і плодів олійних рослин; цукру і кондитерських виробів з цукру; залишків і вiдходів харчової промисловості; ниток синтетичних або штучних; солі, сірки, землі та каміння.

Імпорт товарів з країн Європейського Союзу зменшився проти січня–липня 2019 р. на 7,2 % та становив 149,3 млн дол., або 56,4 % від загального обсягу.

Серед країн ЄС найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися з Німеччини, Польщі, Іспанії.

Серед інших країн світу найбільші імпортні поставки товарів надходили з Китаю, Туреччини, Російської Федерації, США, Білорусі, Саудівської Аравії.

У загальному обсязі імпорту товарів збільшилась частка засобів наземного транспорту, крім залізничного; овочів; каучуку, гуми; виробів з чорних металів. Зменшилась частка палив мінеральних, нафти і продуктів її перегонки; електричних машин; пластмас, полімерних матеріалів.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці