Хто конвоює жінок-підсудних у Хмельницькому

Хто конвоює жінок-підсудних у Хмельницькому

Однією з функцій та завдань військової частини 3053 Національної гвардії України, що у місті Хмельницькому, є конвоювання, екстрадиція та охорона осіб, узятих під варту і засуджених до позбавлення волі. Такі службово-бойові завдання пов’язані з підвищеним ризиком для здоров’я та життя, тому зазвичай виконуються переважно чоловіками, що пройшли відповідну підготовку та постійно підтримують високий професійний рівень.

Хто конвоює жінок-підсудних у Хмельницькому

Але нерідко й жінки-військовослужбовці певних підрозділів залучаються до завдань з конвоювання у випадках, якщо підсудною або засудженою є теж жінка. Коли із слідчого ізолятора до судової установи потрібно конвоювати підсудну жінку, у склад варти залучаються військовослужбовці-жінки для виконання службово-бойового завдання. У такому випадку вдається забезпечити якісний прийом підсудної та забезпечення її прав та гідності.

— Транспортування й супровід, тобто конвой, спецконтингенту жіночої статі має свою специфіку, яка вимагає виконання певних дій та правил стосовно жінки-підсудної або засудженої, які уповноважена виконувати лише військовослужбовець-жінка у складі конвою, — зазначає помічниця начальника варти з конвоювання екстрадиції та охорони підсудних Яна. — Ми, жінки-конвоїри, вирушаючи у варту, озброюємося, екіпіруємося, виїжджаємо до слідчого ізолятора, де приймаємо, після належних дій жінок-підсудних та доставляємо їх до судових установ, а після закінчення судових процесів конвоюємо у зворотному напрямку.

Хто конвоює жінок-підсудних у Хмельницькому

Виконання службово-бойових завдань з конвоювання — справа відповідальна та небезпечна, що вимагає високого професіоналізму, витримки, сміливості, сильного характеру, тобто, певного набору рис та якостей, необхідних для її виконання. Тому жінки-військовослужбовці Хмельницького батальйону Нацгвардії, яких зараз 6, уже більше трьох років несуть службу з конвоювання та підтримують гендерні права підсудних, цим самим підвищуючи ефективність та довіру до правоохоронного компоненту.

Хто конвоює жінок-підсудних у Хмельницькому

— Бувають випадки, коли доводиться виїжджати на особливу варту — конвоюємо жінку, засуджену до довічного позбавлення волі. Це потребує певного психологічного налаштування, зібраності, підвищеної уважності, дуже добре налагодженої командної роботи… Без цього ніяк, — ділиться Яна, — сьогодні була саме така варта. Зазвичай, жінки-підсудні схильні більше довіряти та співпрацювати з конвоїрами-жінками. Але мусимо кожної миті бути дуже уважними і пильними, ніщо не має відволікати уваги ні на секунду від безпосереднього виконання того, що робиш у конкретний момент.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівському районі не розминулися дві водійки: є травмовані
У Шепетівці провели заняття з територіальної оборони Хмельниччини
У Шепетівці відбулися змагання з плавання серед військовослуж­бов­ців та силових структур
Оплата праці жінок і чоловіків в Україні буде рівною
ДБР розслідує обставини ДТП у Шепетівці за участю посадовця «Центру пробації»
За розбійний напад 2 підлітків суд покарав, але несуворо

Читайте у цій рубриціХмельниччина: з 25 січня очікується погіршення погодних умов
На Хмельниччині проживає майже 1 млн 250 тисяч осіб
На Хмельниччині безробітні можуть стати патронатними вихователями із зарплатою в 5 прожиткових мінімумів
На Хмельниччині 72% ВРХ утримується у приватному секторі
Інженер Хмельницької АЕС отримав орден «За заслуги» ІІІ ступеня
Конституційний суд України перегляне законність ліквідації районів