Молочна продукція на Хмельниччині стала дешевшою

Індекс споживчих цін по Хмельницькій області та Україні в травні порівняно з попереднім місяцем становив 100,0 % та 100,7 % відповідно, з початку року — 102,9 % та 104,2 %.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в області у травні порівняно з попереднім місяцем знизились на 0,4 %, що зумовлено істотним здешевленням яєць (на 15,1 %) та овочів (на 11,7 %). З овочевої продукції на 44,4–22,3 % зменшились в ціні огірки, білокачанна капуста, помідори, навпаки, 2 суттєвого підвищення зазнали ціни на моркву (в 1,8 рази) та буряк (у 1,6 рази), ріпчасту цибулю та картоплю — на 25,5 % та 16,9 % відповідно.

На 3,8–1,8 % відбулось зниження цін на сметану, молоко, сало, рис, гречані крупи, на 0,9–0,3 % — на сири, яловичину, масло. Водночас на 2,6–0,6 % подорожчали морозиво, кисломолочна продукція, мед, соняшникова олія, м’ясо птиці, хліб, свинина, безалкогольні напої, цукор, риба та продукти з риби, макаронні вироби. Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 0,6 %, у т.ч. на тютюнові вироби — на 0,6 %, алкогольні напої — на 0,5 %.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,9 % відбулося за рахунок зменшення тарифів на природний газ на 3,4 %. Разом з цим на 1,0 % зросла плата за оренду житла. Підвищення цін на транспорт у цілому на 1,1 % в основному спричинено подорожчанням палива та мастил на 4,1 %. Крім того, на 2,9 % збільшилась плата за проїзд у таксі. У сфері зв’язку ціни знизились на 1,0 % через здешевлення телефонного обладнання на 4,4 %.

Серед інших товарів та послуг на 0,8–0,2 % збільшились ціни на послуги ресторанів та готелів, у сфері охорони здоров’я, на одяг і взуття, залишились на рівні попереднього місяця — у сфері відпочинку та культури, освіти, подешевшали на 0,2 % предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла.

Поділитися посиланнямЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоТаксі в Одесі
Таксі Одеса

Новини партнерів


Читайте у цій рубриці