Хмельниччина орієнтується на торгівлю з Європейським Союзом

У січні–лютому обсяги експорту та імпорту товарів становили відповідно 98,2 млн дол. США і 58,5 млн дол. Порівняно з січнем–лютим 2018 року експорт збільшився на 14,7 % (12,5 млн дол.), імпорт, навпаки, зменшився на 3,0 % (1,9 млн дол.).

Додатне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 39,7 млн дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту дорівнював 1,68.

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами зі 101 країни світу. Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу збільшився порівняно з січнем–лютим 2018 року на 32,5 % та становив 59,7 млн дол., або 60,8 % від загального обсягу експорту. Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Нідерландів, Іспанії, Німеччини, Польщі, Італії.

Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Єгипту, Туреччини, Марокко. У загальному обсязі експорту товарів порівняно з січнем–лютим 2018 року збільшилася частка зернових культур; жирів тваринного або олій рослинного походження; залишків і вiдходів харчової промисловості; овочів; цукру і кондитерських виробів з цукру.

Натомість зменшилась частка електричних машин; молока та молочних продуктів, яєць птиці, натурального меду; насіння і плодів олійних рослин; пластмас, полімерних матеріалів.

Імпорт товарів з країн Європейського Союзу зменшився проти січня — лютого 2018 року на 2,7 % та становив 31,3 млн дол., або 53,4 % від загального обсягу.

Серед країн ЄС найбільше відкривались експортні декларації в Польщі, Німеччині, Литві. Серед інших країн світу найбільші імпортні поставки товарів надходили з Китаю, Саудівської Аравії, Туреччини, Російської Федерації, Білорусі.

У загальному обсязі імпорту товарів збільшилась частка засобів наземного транспорту, крім залізничного; електричних машин; добрив; палив мінеральних, нафти і продуктів її перегонки. Зменшилась частка механічних машин; пластмас, полімерних матеріалів; цинку i виробів з нього; чорних металів.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці