Третина мешканців Хмельниччини мають хронічні хвороби

Третина мешканців Хмельниччини мають хронічні хвороби

Для вивчення думки населення України та її регіонів про стан свого здоров’я та доступність медичних послуг, органами статистики проведено опитування серед домогосподарств, що беруть участь у вибірковому обстеженні умов їх життя.

Результати опитування свідчать, що кожен другий українець оцінив стан свого здоров’я як «добрий», дві особи з п’яти як «задовільний», кожен десятий наш співвітчизник вважав його «поганим».

Серед регіонів України найміцнішим здоров’ям змогли похизуватися мешканці Львівської та Полтавської областей (відповідно 66 % та 61 %). Водночас найбільш хворобливими виявилися мешканці Херсонщини, серед яких майже кожен сьомий вважав своє здоров’я поганим.

На Хмельниччині сім осіб із десяти хворіли протягом року, що передував опитуванню. Понад третина мешканців області мали хронічні захворювання. Найпоширенішими хворобами вже традиційно були названі гіпертонія та серцеві захворювання.

За медичною допомогою 68 % мешканців нашої області зверталися до поліклініки, кожен третій скористався послугами сімейного лікаря в поліклініці, майже 5 % наших краян відвідали платні медичні установи та приватних лікарів, одній особі із ста викликали швидку медичну допомогу.

Доступність медичної допомоги значною мірою залежить від фінансових можливостей домогосподарств. Так, 5 % домогосподарств області, у яких хто-небудь протягом року потребував медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя, повідомили про випадки неможливості задовольнити свої потреби.

Основною причиною недоступності окремих видів медичної допомоги переважна більшість домогосподарств, як і в попередні роки, вказала занадто високу вартість ліків, медичних товарів та послуг охорони здоров’я.

Програмою опитування було також передбачено вивчення питань щодо народжуваності. За його підсумками, на Хмельниччині серед жінок у віці 15 років і старші, 87 % за своє життя народжували дітей. Більше половини з них народили по двоє дітей, понад третина — по одній, кожна десята — трьох дітей і більше. Первістка, в основному, народжували жінки у віці 20–24 років.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоСтаном на 3 грудня в Хмельницькій області виявлено 542 нових випадки COVID-19
Станом на 2 грудня в Хмельницькій області виявлено 594 нових випадки COVID-19
Станом на 1 грудня в Хмельницькій області виявлено 586 нових випадків COVID-19
На Хмельниччині САД просить водіїв поступатися спецтехніці
Станом на 30 листопада в Хмельницькій області виявлено 276 нових випадків COVID-19

Читайте у цій рубриціНа Хмельниччині у природно-заповідному фонді мали намір незаконно збудувати церкву
На Хмельниччині майже 1000 працівників не отримали заробітну плату
Від початку року місцеві центри Хмельниччини зафіксували понад 70 звернень щодо домашнього насильства
У Хмельницькому терцентрі надають послугу цілодового догляду
Огляд на стан сп’яніння без свідків дозволено законом за умови поліцейської відеофіксації
Яка заробітна плата у працівників Хмельниччини?