Суд виніс перші ухвали стосовно мобілізації засуджених із Хмельниччини

Суд виніс перші ухвали стосовно мобілізації засуджених із Хмельниччини

У вівторок, 21 травня, Хмельницький міськрайонний суд розпочав розгляд перших подань установ Державної пенітенціарної служби України, що діють в області, про умовно-дострокове звільнення засуджених від відбування покарання для проходження військової служби та встановлення адміністративного нагляду відносно них.

Так цього дня надійшло два подання з ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор». Вони розглядалися у відкритому дистанційному судовому засіданні в режимі відео конференції. Обидвоє засуджених виявили бажання проходити військову службу за контрактом, що відповідає вимогам проходження військової служби за контрактом, визначеним ст. 21–5 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Добровольці — чоловіки молодого віку, 2000-го та 1981 років народження, є мешканцями сіл Хмельницького та Красилівського районів Хмельницької області. Обидвоє були засуджені, зокрема, за крадіжки згідно з ст. 185 КК України перед війною, у жовтні та листопаді 2022 року, відповідно на 4 роки і 9 місяців та на 5 років і 5 місяців. У тексті ухвал йдеться також про те, що кожен із чоловіків придатний до військової служби за станом здоров’я, пройшов професійно-психологічний відбір, має достатній рівень фізичної підготовки для виконання покладених на них тепер обов’язків.

Клопотання кожного окремо засудженого підтримали прокурор та представник ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор». Ці клопотання суд задовольнив та зобов’язав ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор» невідкладно, але не пізніше 24 годин після набрання ухвал законної сили, умовно-достроково звільнити чоловіків від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом. Також — передати чоловіків до підрозділів Національної гвардії України, доставивши до Хмельницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки для укладення контракту та проходження військової служби.

Суд також постановив встановити над чоловіками адміністративний нагляд терміном на один рік, але не довше ніж до їх звільнення з військової служби. Такий нагляд будуть здійснювати командири військової частини, у яких ті проходитимуть військову службу за контрактом. Серед обмежень — заборона перебувати поза межами місця дислокації військової частини та виїжджати в особистих справах без дозволу командира.

Попри те, що кожна з ухвал підлягає негайному виконанню, на них може бути подана скарга до Хмельницького апеляційного суду протягом 7 днів з дня її оголошення, а особою, яка перебуває під вартою, у той же строк з моменту отримання копії ухвали.

Сьогодні, 22 травня Хмельницький міськрайонний суд проводить розгляд у відкритих дистанційних судових засіданнях 50 подань про умовно-дострокове звільнення засуджених від відбування покарання для проходження військової служби та встановлення адміністративного нагляду відносно них від ДУ «Райківецька виправна колонія (№ 78)». Про результати цих засідань ми надалі інформуватимемо.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


У сусідній із Хмельниччиною області жінка створила ботоферму, аби допомогти росіянам
У Хмельницькому дітлахи познайомилися зі світом Героїв без зброї
10 років супроти ворога: ювілей створення спецроти поліції Хмельниччини «Богдан»
Начальник ГУ ПФУ на Хмельниччині розповів про субсидії на новий сезон

Читайте у цій рубриці


У Хмельницькому дітлахи познайомилися зі світом Героїв без зброї
10 років супроти ворога: ювілей створення спецроти поліції Хмельниччини «Богдан»
В одній із громад Хмельниччини людей лякає запах води з крана
На Хмельниччині за кермом вантажівки вияивли небезпечного водія
FacebookTelegramViberWhatsAppX