На Хмельниччині завершують будівництво одного з найпотужніших олійних заводів Європи

На Хмельниччині завершують будівництво одного з найпотужніших олійних заводів Європи

Компанія завершує будівництво одного з найпотужніших олійноекстракційних заводів Європи — Старокостянтинівського ОЕЗ. Загальна сума інвестицій, спрямованих на реалізацію цього проєкту, вже склала понад $200 млн. Наразі актив готовий на 85 %. Пусконалагоджувальні роботи виробничої лінії заплановано вже на початок наступного календарного року.

Місія — розкрити агровиробничий потенціал

Будувати Старокостянтинівський ОЕЗ Kernel розпочав у 2019 році. Ключовим фактором прийняття стратегічного для компанії рішення щодо місцерозташування активу стали регіональні особливості. На заході України, у порівнянні з іншими регіонами, тривалий час зберігався досить низький відсоток земель, відведених під виробництво олійних культур. Хоча соняшник історично є найбільш прибутковою та відносно стійкою до кліматичних ризиків культурою. Детальний аналіз ситуації показав, що ріст посівних площ під соняшником стримував дефіцит потужностей для зберігання і переробки насіння.

«Старокостянтинівський ОЕЗ — восьмий олійноекстракційний завод компанії та перший, який ми будуємо на заході України. Інвестуючи в будівництво переробного активу, ми стимулюємо місцевих фермерів нарощувати виробництво олійних культур, демонструючи їм, що вони матимуть у майбутньому гарантований збут. Річна потужність заводу в Старокостянтинові — 1 млн тонн насіння соняшнику. Запуск підприємства такого масштабу сприятиме вирішенню питань з надлишками сировини в регіоні та підвищенню інтенсивності конкуренції на ринку. Наша країна отримає додаткову точку опори у вигляді створення нових робочих місць і систематичного наповнення бюджетів усіх рівнів податками», — каже Євген Осипов, ОЕЗ Kernel.

Нарощення переробних потужностей всередині країни сприяє переходу від постачання сировини до експорту готової продукції. Враховуючи експортоорієнтований розвиток Kernel, компанія може забезпечити партнерам-агровиробникам ефективну логістику продукції з доданою вартістю.

Інвестиції в інновації

При проєктуванні Старокостянтинівського ОЕЗ, Kernel зосередився на тотальній автоматизації виробництва, щоб оптимізувати всі процеси. Мінімум зусиль працівників — максимум віддачі техніки. Задля досягнення планової ефективності на новому активі встановили найсучасніше обладнання іноземного та українського виробництва, що відповідає міжнародним стандартам якості та безпечності.

До екосистеми переробного підприємства увійде не лише завод з цехами екстракції, комплексу зберігання й переробки сировини, а й власна теплоелектростанція. Загальна сума інвестицій, спрямованих на будівництво Старокостянтинівського ОЕЗ, вже склала понад $200 млн.

«Ми орієнтувалися на кращі світові практики і технологічні рішення. Зокрема в питаннях енергетичної та екологічної ефективності. Переважна більшість обладнання європейського виробництва. На території заводу збудували теплоелектростанцію — встановили твердопаливний котел, що спалюватиме лушпиння соняшника та вироблятиме пар для потреб виробництва. Додатково обладнали ТЕС електрофільтрами для очистки димових газів. Генерування електроенергії на активі здійснюватиметься за допомогою турбіни потужністю 23,5 МВт. Це робить Старокостянтинівський ОЕЗ фактично незалежним в енергетичному плані. Також в рамках проєкту реалізовано цілий комплекс очисних споруд — встановлено систему очистки стоків, що виходять з території заводу, і системи аспірації, які очищають повітря на виході з цехів підприємства», — зазначив Юрій Пугач, директор з управління виробничими активами Kernel.

Крім провідних європейських виробників, на заводі встановлене обладнання і від вітчизняних компаній. Зокрема на елеваторних потужностях поряд з устаткуванням швейцарських (Bühler) та іспанських (Sigma) брендів використане і українське обладнання KMZ Industries.

За крок до реалізації цілей

Плани із запуску активу довелося кілька разів коригувати під тиском зовнішніх факторів. Завершення будівництва першої черги — елеваторного комплексу — відтермінувала пандемія. Введення коронавірусних обмежень суттєво вплинуло на продуктивність, але роботи швидко відновилися. Елеватор підключили до заготівлі насіння соняшнику в агросезоні-2021, оскільки вже наступного року планували розпочати переробку. Найважчим викликом для другої черги стало повномасштабне вторгнення.

«Будівництво, яке набрало обертів, фактично зупинив початок війни. Десь на пів року ми повністю випали з процесів. Підрядникам було складно акумулювати сили у звʼязку з проведенням мобілізації. Логістика всередині країни та за її межами також ускладнилася. Це стало причиною уповільнення доставки необхідних матеріалів. На початку 2022 року до фінального етапу проєкту — пусконалагоджувальних робіт — залишалося 3–4 місяці. Станом на зараз нам потрібно ще близько 8 місяців. Завод готовий на 85 %. Незважаючи на ризики та загрози, ми продовжуємо монтувати обладнання та мережі, проводити електромонтажні роботи. Завершити плануємо на початку наступного календарного року», — Григорій Капустян, директор Старокостянтинівського ОЕЗ.

На Хмельниччині завершують будівництво одного з найпотужніших олійних заводів Європи

Технологія, реалізована на базі Старокостянтинівського ОЕЗ, передбачає виготовлення нерафінованої пресової соняшникової олії. Восени цього року елеватор розпочне приймання насіння соняшнику нового врожаю для забезпечення технологічного процесу.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВ’язням-переселенцям, що шахраювали з Шепетівської колонії, повідомлено додаткову підозру
На Дністрі виловили добувача
Душогуб із Хмельниччини не погодився із довічним ув’язненням
На Хмельниччині чоловік отримав солідний термін за свої злодіяння
Хмельниччина прощається із легендою карного розшуку
На Донеччині загинув старший лейтенант Залужний із Шепетівщини

Читайте у цій рубриціНа Дністрі виловили добувача
Хмельниччина прощається із легендою карного розшуку
Робоча група області перевіряла обґрунтованість оголошених закупівель: пояснення надавали представники з Шепетівщини
На Хмельниччині вчителька замість свого чоловіка-педагога супроводжувала учнів до школи
П’ять температурних рекордів зафіксовано на Хмельниччині цієї осені
У Хмельницькій області позачергово відбулося засідання ТЕБ та НС
FacebookTelegramViberWhatsAppX