Як підключити газовий котел до акумулятора

Як підключити газовий котел до акумулятора

Газовий. Але такі котли мають один істотний недолік — вони енергозалежні.

При зникненні електрики котел відключається і зможе продовжити обігрів лише після появи напруги в мережі. Тому майстри з сервіс-центру kyiv.repair підкажуть як забезпечити комфорт у будинку за будь-яких форс-мажорних ситуацій, існує кілька технічно нескладних рішень, як подати живлення на котел від резервного джерела енергії:

  • підключити котел до акумулятора;
  • використовувати як резервне джерело живлення генератор.

Незважаючи на те, що для цього знадобиться недешеве додаткове обладнання, ремонт зіпсованої холодом системи опалення або обладнання подачі гарячої води коштуватиме значно дорожче.

Як підключити електричний котел до акумулятора

Потужність електричних котлів зазвичай становить щонайменше кілька кіловат, тому подати живлення на чисто електричний котел від акумулятора досить проблематично, тому що для цього знадобиться велика група акумуляторних батарей великої ємності. І навіть такий спосіб не дозволить підтримувати комфортну температуру в будинку тривалий час. Якщо використовувати електрику для опалення більш вигідно (багатозонні тарифи та ін.), у таких випадках краще встановити котел змішаного типу (газо-електричний). За нормальних умов він працюватиме від електрики, а в аварійних ситуаціях — перейде на газ.

Ще один варіант живлення електричного котла в аварійних ситуаціях — використання бензинового або дизельного генератора. При цьому його потужність повинна бути хоча б на третину вищою за потужність електрокотла. Генератор необхідно встановлювати поза приміщенням та підключати способом, що виключає можливість одночасної подачі електрики з основної та резервної ліній. Такий спосіб підійде і для підключення котла з тепловим насосом.

Як підключити електричний котел до акумулятора

Як підключити двоконтурний газовий котел до акумулятора

Енергозалежні побутові газові котли споживають від електромережі невелику потужність, тому на випадок аварії на них можна подати живлення від акумулятора. Оскільки електроживлення котлів здійснюється від напруги 220 вольт змінного струму, а акумуляторна батарея видає 12 вольт постійного, буде потрібний спеціальний інвертор, який перетворить напругу акумуляторної батареї у відповідне змінне для запитування котла.

Щоб процес перемикання між основним джерелом електрики та резервним виконувався автоматично, зазвичай використовують спеціальні пристрої — джерела безперебійного живлення, які не тільки автоматично «підхоплюють» живлення котла при зникненні електроенергії, а й самі заряджають батарею, після відновлення нормальної подачі електрики.

Вибираючи «безперебійник» для котла необхідно правильно визначити його потужність (зазвичай для побутових котлів до 24 кВт вона повинна становити не менше 300 Ватт). Також необхідно враховувати, що для нормальної роботи системи електророзпалювання та циркулярного насоса необхідно використовувати пристрої з «чистою синусоїдою». З цією метою найкраще підходять безперебійники з подвійним перетворенням, так звані «on-line» моделі. У них навіть при роботі від мережі змінна напруга перетворюється на постійну, а далі знову на змінну. Це дозволяє забезпечити високу стабільність напруги на виході та гарантувати форму сигналу близьку до ідеальної синусоїди. Більшість комп’ютерних безперебійників для цього не підійдуть.

Для підключення «безперебійника» необхідно:

  1. Переключити вилку шнура живлення котла з електророзетки у відповідне гніздо виходу «безперебійника».
  2. Шнур живлення ДБЖ увімкнути в мережу.
  3. Перевірити роботу котла як у штатному режимі (від електромережі), так і в аварійному, витягнувши вилку шнура ДБЖ з електророзетки.

Якщо все працює нормально — ви забезпечили енергонезалежність вашого котла.

Як підключити двоконтурний газовий котел до генератора

Ще одним поширеним варіантом аварійного живлення енергозалежних газових котлів, на випадок аварії в електромережі, є використання бензинових або дизельних генераторів. Цей спосіб вважається більш універсальним, тому що дозволяє подавати напругу не тільки на газові котли, але і на всі важливі побутові домашні прилади, включаючи водяний насос і холодильник. При розрахунку потужності генератора враховують одночасне підключення більшості найнеобхідніших побутових приладів. При цьому складається разом їх споживана потужність і додається 30 відсотків «про запас». Це необхідно для згладжування імпульсних навантажень та компенсації реактивної складової деяких домашніх приладів.

Як підключити двоконтурний газовий котел до генератора

У схемі електропостачання будинку передбачають спеціальний рубильник, який запобігає «зустрічному» включенню основного та резервного живлення. Як тимчасовий спосіб — підключення генератора в одну з розеток, з попереднім вимиканням вхідних мережевих автоматів. Серед основних вимог до генератора — максимально синусоїдальний сигнал та достатня потужність.

Майстри, які спеціалізуються на ремонті котлів тут в цій статі нададуть інструкції щодо підключення генератора до домашньої електропроводки. Вони наголосять на необхідності використання кабелю з поперечним перерізом, який відповідає максимальній потужності генератора.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоАКБ та технології майбутнього: що на нас чекає у найближчі десятиліття?
Додатковий обігрів для квартири або офісу: вибір та переваги електричних обігрівачів
Нереальні товари та допомога за реальні гроші: шахраї ошукали мешканців Хмельниччини
Електрогенератори для приватних домоволодінь та малого бізнесу
Економічні переваги використання геотермальних грунтових теплових насосів для опалення
Забезпечення незалежності: особливості та вибір портативних джерел живлення

Читайте у цій рубриціКіберспорт проти традиційного спорту: Нова ера вболівальників
Лінійки смартфонів Samsung: Огляд і особливості
Коли варто звернутись до хірурга?
Кошеня вдома: що потрібно знати
Вирощування кукурудзи: поради фермерам-початківцям
Масажне ліжко Nuga Best: унікальне обладнання для здоров’я всієї родини
FacebookTelegramViberWhatsAppX