Як переробити звичайний велосипед на електровелосипед

Як переробити звичайний велосипед на електровелосипед

У цій статті ми обговоримо, як можна перетворити ваш звичайний велосипед на електричний, які критерії слід використовувати під час вибору мотор-колеса, куди краще помістити акумулятор, як встановити систему управління і в якій послідовності підключати важелі управління. Розглянемо також типові несправності електровелосипедів і способи їх виявлення.

Коли ви вирішуєте придбати електровелосипед, ви зазвичай починаєте з пошуку в інтернет-магазинах. Ціни на електровелосипед іноді бувають вищими, ніж очікує покупець, що може остудити бажання придбати такий транспорт. У цьому випадку виробники пропонують варіант самостійного складання електровелосипеда. Для цього можна придбати спеціальні комплекти або вибрати окремі деталі.

Необхідне обладнання для модифікації

Вибираючи комплект для електровелосипеда, можна або покластися на продавця і придбати готовий набір, або зібрати його самостійно. Для цього буде потрібно:

  • Двигун електровелосипеда — мотор-колесо. Він замінює будь-яке колесо, яке ви оберете. Це може бути переднє або заднє колесо, вже спицьоване або з можливістю встановлення його в обід. Таке колесо можна купити в інтернет-магазині компанії «SPORTE» на їхньому сайті;
  • Акумулятор може входити в комплект, але зазвичай його купують окремо, що дає змогу розрахувати необхідний обсяг. Для захисту батареї та контролера корисно придбати вологозахисний чохол, контейнер або сумку;
  • Дроти, датчики, кріплення для акумулятора;
  • Система PAS допомагає керувати колесом, активуючи його після кількох обертів педалей на повну потужність. Іноді це може бути незручно, оскільки не можна регулювати швидкість. Ця система є додатковою і часто можна обійтися без її встановлення;
  • Панель управління або консоль;
  • Контролер;
  • Рукоятка газу і гальмівний важіль.

Як новачок може переконатися, що компоненти комплекту підходять до велосипеда

Перевірте відстань між вухами вилки — має бути достатньо простору для встановлення колеса.

Вирішіть, де ви будете встановлювати ведуче колесо. Встановлення мотор-колеса спереду простіше і не викличе проблем з розподілом ваги. Якщо вам важлива маневреність і хороше зчеплення, краще встановити двигун ззаду. Якщо ви плануєте використовувати свій апарат як гірський, то зробіть його повнопривідним — встановіть два мотор-колеса.

Виберіть тип приводу. Послідовність дій з модифікації велосипеда

У вас вже є велосипед, обрано електронабори для велосипедів і акумулятор, тепер можна приступити до складання електровелосипеда.

Як переробити звичайний велосипед на електровелосипед

Встановлення електродвигуна

Спочатку зніміть колесо, яке ви вирішили замінити. Деякі деталі з вашого старого колеса можна встановити на мотор-колесо, але ви також можете вибрати і нові компоненти. Важливо пам’ятати, що в процесі встановлення не слід обертати колесо, оскільки воно є генератором, і обертання може спричинити замикання через струм, який йде по дротах. Підключіть роз’єм від колеса до контролера наприкінці складання, після того, як усі панелі, рукоятки, важелі та інше вже будуть встановлені.

Під час переміщення гальмівного диска, уникайте зайвого зусилля під час затягування гвинтів. Одягніть втулки на вісь, потім встановіть мотор-колесо у вушка, і тільки після цього затягніть гвинти. Після цього налаштуйте і зафіксуйте супорт.

Встановлення акумулятора

Виберіть відповідне місце для акумулятора. Якщо ви переобладнали переднє колесо, найкраще розташувати акумулятор на багажнику, щоб забезпечити рівномірний розподіл ваги. Якщо ви вибрали задній привід, встановіть акумулятор у раму. Підключайте клеми починаючи з «плюса» для безпеки.

Встановлення системи управління

Продовжуйте з установкою керуючої плати. Фіксуйте кронштейн на кермі з використанням прокладки. Приєднайте панель за напрямними. Не забувайте про кабелі — їхнє розташування має бути безпечним і акуратним.

Під час встановлення важелів керування спочатку зніміть наявні гальма. Дві ручки гальма з датчиком, які йдуть у комплекті, під’єднайте до контролера в будь-якій послідовності. Датчик на важелях відключає двигун під час гальмування.

Як переробити звичайний велосипед на електровелосипед

Тепер переходьте до встановлення рукоятки газу та ручки. Їх слід встановити після заміни гальмівних важелів. Видаліть шатун, встановіть сенсор на вісь і поверніть її на місце. Диск має бути розташований так, щоб між ним і сенсором була відстань 1–3 мм.

Встановіть систему допомоги під час педалювання (PAS) і шатун, потім закріпіть дріт сенсора.

Електричні компоненти, які підключаються до контролера, можна заховати в чохол для їхнього захисту. За допомогою пластикових хомутиків розподіліть дроти так, щоб вони не заважали пересуванню і мали акуратний вигляд.

Після того як ви виконаєте розводку дротів, штекера слід з’єднати відповідно до наданої схеми. Усі роз’єми виконані по парам і унікальні, тому не варто турбуватися про можливість їх переплутати.

У процесі використання електровелосипеда можуть виникати різні несправності. Враховуйте, що контролери зазвичай оснащені захистом від пошкоджень, різними датчиками, запобіжниками тощо. У разі електричної поломки, ви могли б відчути запах горіння або запобіжники можуть перервати роботу двигуна. Можливий також вихід з ладу датчиків Холла в мотор-колесі, що можна визначити за посмикуванням колеса в стані спокою при натисканні на ручку акселератора. Однак їх можна легко замінити самостійно.

Звісно, ви можете просто купити готовий електровелосипед, але складання власного варіанту обійдеться дешевше і буде більш захопливим. Ви точно знатимете, яке колесо вибрано, який привід встановлений, і зможете легко замінити будь-яку деталь за необхідності.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНегода наробила лиха на Шепетівщині: коли чекати відновлення електроенергії
У 2024 тарифи на електроенергію можуть підскочити в рази
Незважаючи на потепління, рівень споживання електрики зріс: що кажуть у НЕК «Укренерго»
До бюджету однієї із міських рад на Хмельниччині повернули понад 100 тисяч гривень
Сонячні станції для приватного будинку: наскільки вигідне їх встановлення
На Хмельниччині внаслідок негоди без електроенергії залишилося 15 населених пунктів

Читайте у цій рубриціВикористання нестандартних ємностей у різних галузях: від пластику до металу
«АВМ АМПЕР»: Високоякісне Електрообладнання та Розподільчі Пристрої для Надійних Енергетичних Рішень
Арбітраж трафіку: що це таке простими словами і які популярні ніші
Вигоди та ризики: купівля вживаного iPhone
Особливості предметної фотосесії: що треба знати
Фотосесія як цікавий подарунок
FacebookTelegramViberWhatsAppX