Чи правда, що щеплення від ВПЛ має сенс робити лише до 27 років?

Чи правда, що щеплення від ВПЛ має сенс робити лише до 27 років?

Що таке ВПЛ (вірус папіломи людини) всі собі приблизно уявляють. Це така неприємна штука, яка передається статевим шляхом, існує в сотні варіантів і в 14 з них може призвести до розвитку раку шийки матки. На щастя, із цих 14-ти по-справжньому часто зустрічаються лише два — 16-й та 18-й типи. Щоправда, саме вони відповідальні приблизно за 70 % усіх випадків раку шийки матки. А це дуже багато.

Що ми можемо зробити, щоб знизити ризики підхопити ВПЛ?

Крім використання презервативів та прохання показати довідку про відсутність ІПСШ у кожного нового партнера, гарний (і, чесно кажучи, єдиний ефективний) спосіб захистити себе — зробити щеплення. Але тут важливо розуміти, що щеплення (будь-яке!) має превентивний характер, тобто воно не вилікує вас від вже наявного вірусу, а тільки допоможе не заразитися іншими типами ВПЛ у майбутньому. Але це вже добре. І так, вакцина від ВПЛ захищає тільки від ВПЛ, а не від раку шийки матки як такого — він може розвинутись і з іншої причини.

На жаль, в Україні щеплення від ВПЛ не входить до національного календаря щеплень, а це означає, що його можна зробити тільки за свій рахунок. Оскільки щеплення імпортні, це може бути недешево, але дешевше, ніж лікувати наслідки інфікування ВПЛ високого онкогенного ризику (сам по собі ВПЛ лікувати не потрібно і безглуздо!). Медичний центр Medical Plaza пропонує вакцинацію від ВПЛ, деталі про вартість щеплення за посиланням: https://medicalplaza.ua/kyiv/vakcinaciya-protiv-vpc.

Що являє собою вакцина від ВПЛ?

На даний момент добре розроблені, досліджені та виведені на ринок дві вакцини від ВПЛ — Гардасил та Церварікс. Вони не містять самого вірусу в жодній формі, тому заразитися ВПЛ, зробивши щеплення, неможливо. Обидві вакцини захищають від інфікування 16 та 18 типами (це ті самі, які у 70 % випадків викликають рак шийки матки), але Гардасил допоможе уникнути ще двох типів ВПЛ у своєму житті — 6 та 11. Вони не відносяться до групи високого онкогенного ризику, але стають причиною утворення папілом у галузі геніталій, що може викликати певний дискомфорт, фізичний та психологічний. З іншого боку, Церварікс, захищаючи від 16 та 18 типів, принагідно ще знижує ризики інфікування двома іншими — 31 та 45, які також можуть призвести до розвитку раку шийки матки.

Кому потрібна ця вакцина?

Усім жінкам, щоб знизити свої ризики отримати передрак або рак шийки матки, а також передрак вульви та піхви. Чоловікам, щоб, по-перше, не заражати жінок, а по-друге, убезпечити себе від інших форм раку, а саме раку статевого члена та раку прямої кишки.

І що ж там із обмеженням за віком?

Взагалі, найкраще вакцинувати хлопчиків і дівчаток до початку статевого життя (років 9–13), щоб напевно. Але можна й згодом. Церварікс рекомендується вперше щеплюватися до 25 років, Гардасилом — до 45. І чоловікам, і жінкам. Звідки ж цифра 27? Справа в тому, що раніше вважалося, що щеплюватися від ВПЛ (первинно) ефективно лише до 26 років. З цього приводу було проведено дослідження, зібрано статистику, розраховано ефективність вакцин. Щеплюватись у 27+ ніхто не забороняв, але про ефективність говорили з обережністю: не було достатньо даних. І ось нещодавно були опубліковані дослідження, які підтвердили високу ефективність вакцин від ВПЛ у віковій групі від 27 до 45 років, та FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США) офіційно схвалило використання цієї вакцини після 27 років.

Чи потрібна ревакцинація?

Так, передбачається друга та третя доза. Вакцини від ВПЛ діють від 5 (Гардасил) до 8 (Церварікс) років, а потім знадобиться повторна вакцинація. З іншого боку, якщо у вас один постійний партнер і міняти його ви не плануєте (а він — вас), то й гострої потреби у ревакцинації немає — ризик заразитися ВПЛ вже суттєво знижений за таких обставин.

І на останок — вакцина від ВПЛ безпечна та не впливає на вашу фертильність!

Чи правда, що щеплення від ВПЛ має сенс робити лише до 27 років?

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ сусідній із Хмельниччиною області скажений кріль вкусив жінку і помер
Житель Хмельниччини створив «вірус» для викрадення даних користувачів комп’ютерних систем
У яких випадках потрібна екстрена вакцинація
У громадах Шепетівщини обстежуватимуть і вакцинуватимуть від хвороб дітей та дорослих
Уродженець Хмельниччини, який у Польщі підхопив грип, знаходиться у реанімації Львова 
У сусідній з Хмельниччиною області в чоловіка запідозрили небезпечне інфекційне захворювання

Читайте у цій рубриціВикористання нестандартних ємностей у різних галузях: від пластику до металу
«АВМ АМПЕР»: Високоякісне Електрообладнання та Розподільчі Пристрої для Надійних Енергетичних Рішень
Арбітраж трафіку: що це таке простими словами і які популярні ніші
Вигоди та ризики: купівля вживаного iPhone
Особливості предметної фотосесії: що треба знати
Фотосесія як цікавий подарунок
FacebookTelegramViberWhatsAppX