У Шепетівці нагородили медиків-добровольців

У Шепетівці нагородили медиків-добровольців

Сьогодні, 16 листопада, в актовому залі Шепетівської ЦРЛ директор Першого мобільного добровольчого шпиталю ім. Миколи Пирогова (ПМДШ) Геннадій Друзенко вручив державні нагороди шепетівським медикам-добровольцям, що побували в зоні АТО та ООС.

До нагород медиків представили ще до їх професійного свята — Дня медичного працівника. Втім, лише зараз державні відзнаки знайшли своїх героїв.

Серед нагороджених — лікар-анестезіолог Шепетівського відділення реанімації Олег Довгань та завідувач Ленковецької амбулаторії (сімейний лікар-спеціаліст) Віктор Клімчук.

Відзнакою Міністерства оборони України медаллю «За сприяння Збройним силам України», за надання медичної допомоги в зоні проведення АТО, ООС нагородили Олега Довганя.

У Шепетівці нагородили медиків-добровольців

— Є в нас справжній ветеран ПМДШ — Віктор Клімчук, — резюмував Геннадій Друзенко.

У Шепетівці нагородили медиків-добровольців

Відтак, йому вручили нагрудний знак — «Знак пошани» за надання медичної допомоги в зоні проведення АТО, ООС. До речі, замовити виготовлення нагородної (медалі, ордени, пам’ятні знаки) та різноманітної сувенірної продукції можна у Flagman.

Загалом, зі слів Геннадія Друзенка, за всю історію існування (а це майже 4 роки) через ПМДШ пройшло біля 480 медиків-добровольців із усієї України.

— В третьому кварталі ми відзначали 50-тисячного пацієнта на сході. 4 роки тому виникла ідея та була лише невеличка група ентузіастів, — розповідає Геннадій Володимирович.

У Шепетівці нагородили медиків-добровольців

Втім, нічого цього не було б… Адже перша серйозна сума — 1 мільйон гривень «прийшла» від фонду «Зміцнення громад», який на той час очолювала Тетяна Василик. Відтак, на ці гроші 15 грудня 2014-го року Перший мобільний добровольчий шпиталь із місією вирушив на схід.

У Шепетівці нагородили медиків-добровольців

— Тоді ми були ще романтичні, натхненні, але, як діти, безпорадні, — пригадує далі директор.

Наразі шпиталь працює повністю легально. І вже 2 роки медики офіційно протягом місяця перебувають там у відрядженні. Дехто з лав волонтерів вийшов, інші ж залишилися. Втім, серед добровольців можна зустріти від водіїв-санітарів і до завідувачів кафедр і професорів провідних медичних університетів. На місцях медики вливаються у колектив певної військової частини, або ж прифронтової лікарні.

У Шепетівці нагородили медиків-добровольців

— На сьогодні медики-добровольці працюють в станиці Луганській, Новоайдарі, Попасній, Авдіївці, — це якщо говорити про центральні районні лікарні. Також в 93-ій, 128-ій і 28-ій бригадах Збройних сил України. Співпрацюємо з легендарним 3-ім полком спецназу, — розповідає далі Геннадій Друзенко.

У Шепетівці нагородили медиків-добровольців

І тут недооцінювати внесок медиків-добровольців важко.

— Місія військових — дуже важлива. Вони зупиняють навалу, яка просто нищить саме життя. Але за силовиками, за людьми з автоматами в руках, мають іти ті, хто це життя відроджує. І, звичайно, тут нема нікого важливішого, ніж лікарі, — підкреслив чоловік.

Під час виступу директор шпиталю згадав і випадки, які йому запам’яталися на все життя. Більшість із них — про ставлення місцевих до українських лікарів.

На звершення заходу зі словами вітань до медиків-добровольців звернулися: головний лікар Шепетівської ЦРЛ Валентина Савчук, депутатка облради Тетяна Василик, заступник голови Шепетівської районної ради Артур Мовсісян та головний лікар центру ПМСД Андрій Нечипорук.

У Шепетівці нагородили медиків-добровольців

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppXThreads

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


6 коментарів до статті «У Шепетівці нагородили медиків-добровольців»

  1. Молодці лікарі

  2. Іра Лотоцька коментує:

    Наша гордість!!!

  3. Oksana Velichuk коментує:

    Молодці!!!

  4. Ігор Юрков коментує:

    НАШІ ГЕРОЇ ЛІКАРІ!

  5. Sergey Koziychuk коментує:

    Особисто знаю цих Людей! Достойні кавалери нагород!

  6. Ігор Воронюк коментує:

    Нагороди це добре, якби ще виплатили заробітню платню мед.працівникам яку заборгували за три останні місяці.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Large group of people on a stage posing for a photo in front of a banner with sponsor logos at the back.
Firefighter in turnout gear and a red helmet stands in front of a red fire truck.
Man seated at a wooden desk in a medical center, looking at the camera with papers and a laptop in front of him; a Ukrainian medical center sign is on the wall behind him.
Команда Шепетівської багатопрофільної лікарні отримала міжнародну відзнаку Diamond Status Award

Читайте у цій рубриці


Portrait of a soldier in camouflage and a maroon beret with an emblem, standing in front of trees; memorial banner reads 'ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЮ!' with a lit candle in the foreground.
Left panel: lit candle with blue-yellow ribbon and Ukrainian text 'Вічна пам'ять' (eternal memory); right panel: close-up of man in military gear and cap.
Portrait of a man in a uniform on the left, beside a lit candle with blue-yellow accents and the Ukrainian phrase 'Вічна пам'ять' (eternal memory) on the right, indicating a memorial tribute.
Left: lit candle with blue-yellow ribbon and Ukrainian phrase 'Eternal memory' in Ukrainian; right: a soldier in camouflage cap facing the camera.
FacebookTelegramViberWhatsAppXThreads