У Шепетівці адвокат захистив право дитини-сироти на частину квартири

У Шепетівці адвокат захистив право дитини-сироти на частину квартири

До Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин П., опікун дитини-сироти К. Чоловік просив допомоги у визнанні права власності на спадкове майно за своїм підопічним після смерті матері.

Зауважимо, що відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» звернення дітей-сиріт для отримання послуг адвоката за рахунок держави здійснюється у спрощеному порядку. Для цього законному представникові (опікуну) необхідно подати лише документи, що підтверджують статус дитини-сироти та повноваження законного представника.

Розглянувши звернення опікуна, у місцевому центрі для захисту прав та інтересів дитини-сироти призначили адвоката Олександра Андрієвського (доручення № 2204–0000050 від 13.02.2017 року).

Адвокат, ознайомившись із матеріалами справи та зібравши необхідні докази, звернувся до міськрайонного суду за місцем розташування спадкового майна з позовом. У позовній заяві Олександр Андрієвський зазначив, що в квітні 2007 року померла мати дитини, після смерті якої відкрилась спадщина на майно, а саме: на 1/3 частину квартири, яка належала їй на праві спільної часткової власності, та 1/3 частину квартири, яку вона прийняла у спадок після смерті бабусі дитини, але не встигла оформити. На день смерті мати в зареєстрованому шлюбі не перебувала, тому діти померлої — малолітній К. та повнолітній А. — є спадкоємцями першої черги спадкування.

Однак малолітній К. не міг отримати свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті матері, оскільки вона не оформила свої спадкові права після смерті бабусі дитини. З огляду на обставини адвокат просив суд визнати за малолітнім К. право власності на зазначене спадкове майно — 1/3 частину квартири, яка перейшла йому у спадок після смерті матері в порядку спадкування за законом.

Взявши до уваги наведені адвокатом аргументи та надані докази, Шепетівський міськрайонний суд вирішив, що оскільки малолітній К. належить до першої черги спадкоємців за законом відповідно до ст. 1261 Цивільного кодексу України та постійно проживав разом з спадкодавицею на час відкриття спадщини, то, в порядку ст. 1268 Цивільного кодексу України, вважається таким, що прийняв спадщину у вигляді 1/3 частини квартири. Таким чином, суд визнав за дитиною-сиротою право власності на 1/3 частину квартири.

Нагадуємо, що роз’яснення законодавства і консультації з правових питань можуть отримати усі, хто звернеться до місцевих центрів з надання БВПД або у бюро правової допомоги, незалежно від статків та соціального статусу. Адресу найближчого місцевого центру або бюро можна дізнатися за єдиним телефонним номером системи безоплатної правової допомоги — 0-800-21-31-03.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



У сусідній із Хмельниччиною області посадовця підозрюють у причетності до шахрайської схеми
На Хмельниччині аферист представився адвокатом і зробив вигідну пропозицію
Звіт про технічне обстеження – важливі аспекти
Важливість юридичної допомоги військовим в Україні
Відповідальність за вимагання: Як довести вимагання грошей в Україні?
На Хмельниччині судитимуть адвоката і колишнього правоохоронця

Читайте у цій рубриці



Відповідальність за чистоту: хто повинен забезпечувати наявність та утримання сміттєвих урн?
У сервісних центрах МВС збільшився попит на перереєстрацію транспортних засобів
Ветерани та ветеранки можуть отримати знижки на квартплату та плату за комунальні послуги й опалення будинків
За несплату аліментів — мобілізація: не стануть винятком і багатодітні батьки
Коштовні годинники, елітні авто та старі пожежні депо: цікаві лоти на держторгах
Як дізнатись, чи є ви потенційним отримувачем субсидії
FacebookTelegramViberWhatsAppX