Соціальна служба нагадала молодим шепетівчанам, що потрібно знати про СНІД

За статистичними даними Шепетівської центральної районної лікарні станом на 20 листопада 2017 року у нашому регіоні зареєстровано 84 особи, які захворіли на ВІЛ, зокрема в місті зафіксовано 47 ВІЛ — інфікованих осіб, з яких 2 дітей.

СНІД — одна із найважливіших і найтрагічніших проблем, що виникла перед людством наприкінці ХХ сторіччя. З огляду на це 1 грудня оголошено Всесвітним днем боротьби зі СНІДом. До того ж, поширення епідемії ВІЛ-інфекції продовжує залишатися об’єктивною загрозою національного масштабу і сьогодні.

Ми й зараз рідко замислюємося над тим, що подібне лихо може спіткати нас самих чи нашу сім’ю. Страх, що формувався щодо ВІЛ/СНІДу протягом багатьох років, незнання шляхів передачі, стереотипи мислення призвели до того, що люди почали боятися не стільки інфекції, скільки ВІЛ-інфікованих людей. Стигма і дискримінація по відношенню до ВІЛ-позитивних людей призводять до того, що вони змушені приховувати свій діагноз через страх бути звільненими з роботи, отримати відмову в медичній допомозі, втратити сім’ю та друзів.

Шляхи передачі вірусу імунодефіциту людини:

 • через кров — при потрапляння крові чи інших біологічних рідин, що містять кров (сперма, виділення піхви, грудне молоко) від ВІЛ-інфікованої особи до здорової людини. Найчастіше цей шлях реалізується при ін’єкційному введенні наркотичних речовин брудними шприцами та голками, що вже використовувались іншими особами;
 • статевим шляхом — під час незахищених статевих стосунків, незалежно від того чи це вагінальний, оральний чи анальний секс;
 • внаслідок передачі вірусу від інфікованої ВІЛ матері до її дитини під час вагітності, пологів та годуванні груддю. Ризик інфікування зростає під час годування дитини груддю, при важкому перебігу хвороби у матері та складних пологах.

ВІЛ не передається:

 • при спільному користуванні побутовими речами, посудом, роботі в одному приміщенні;
 • у лазні та сауні;
 • під час поцілунків;
 • обіймах та рукостисканні;
 • при чханні та кашлі;
 • через поручні, дверні ручки, столи, стільці;
 • при укусах комарів чи інших комах.

Кожному слід пам’ятати: інфікування здебільшого є наслідком власної поведінки людини. Жодна людина у світі не застрахована від зараження вірусом імунодефіциту людини. Будьте обережними, цінуйте та бережіть кожну неповторну хвилину свого життя.

Поділитися посиланням1 коментар до статті «Соціальна служба нагадала молодим шепетівчанам, що потрібно знати про СНІД»

 1. Artur Liepinsh коментує:

  Тобто в області 84 інфікованих, з них 47 в Шепетівці?? Половина в одному місті…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці