Соціальна служба нагадала молодим шепетівчанам, що потрібно знати про СНІД

За статистичними даними Шепетівської центральної районної лікарні станом на 20 листопада 2017 року у нашому регіоні зареєстровано 84 особи, які захворіли на ВІЛ, зокрема в місті зафіксовано 47 ВІЛ — інфікованих осіб, з яких 2 дітей.

СНІД — одна із найважливіших і найтрагічніших проблем, що виникла перед людством наприкінці ХХ сторіччя. З огляду на це 1 грудня оголошено Всесвітним днем боротьби зі СНІДом. До того ж, поширення епідемії ВІЛ-інфекції продовжує залишатися об’єктивною загрозою національного масштабу і сьогодні.

Ми й зараз рідко замислюємося над тим, що подібне лихо може спіткати нас самих чи нашу сім’ю. Страх, що формувався щодо ВІЛ/СНІДу протягом багатьох років, незнання шляхів передачі, стереотипи мислення призвели до того, що люди почали боятися не стільки інфекції, скільки ВІЛ-інфікованих людей. Стигма і дискримінація по відношенню до ВІЛ-позитивних людей призводять до того, що вони змушені приховувати свій діагноз через страх бути звільненими з роботи, отримати відмову в медичній допомозі, втратити сім’ю та друзів.

Шляхи передачі вірусу імунодефіциту людини:

 • через кров — при потрапляння крові чи інших біологічних рідин, що містять кров (сперма, виділення піхви, грудне молоко) від ВІЛ-інфікованої особи до здорової людини. Найчастіше цей шлях реалізується при ін’єкційному введенні наркотичних речовин брудними шприцами та голками, що вже використовувались іншими особами;
 • статевим шляхом — під час незахищених статевих стосунків, незалежно від того чи це вагінальний, оральний чи анальний секс;
 • внаслідок передачі вірусу від інфікованої ВІЛ матері до її дитини під час вагітності, пологів та годуванні груддю. Ризик інфікування зростає під час годування дитини груддю, при важкому перебігу хвороби у матері та складних пологах.

ВІЛ не передається:

 • при спільному користуванні побутовими речами, посудом, роботі в одному приміщенні;
 • у лазні та сауні;
 • під час поцілунків;
 • обіймах та рукостисканні;
 • при чханні та кашлі;
 • через поручні, дверні ручки, столи, стільці;
 • при укусах комарів чи інших комах.

Кожному слід пам’ятати: інфікування здебільшого є наслідком власної поведінки людини. Жодна людина у світі не застрахована від зараження вірусом імунодефіциту людини. Будьте обережними, цінуйте та бережіть кожну неповторну хвилину свого життя.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Соціальна служба нагадала молодим шепетівчанам, що потрібно знати про СНІД»

 1. Artur Liepinsh коментує:

  Тобто в області 84 інфікованих, з них 47 в Шепетівці?? Половина в одному місті…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці