Шепетівка у мерзлоті, або Зима близько для дому шепетівського

У вівторок, 24 жовтня, шепетівчани пережили другий день опалювального періоду без тепла у своїх помешканнях. Нарікання від користувачів централізованого опалення отримували, як видання, що написали про старт тепла у помешканнях, так і влада міста разом із тепломережею.

— Рішенням виконкому було оголошено про початок опалювального періоду з понеділка. Станом на сьогодні це рішення ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» не виконало. Отож, надаю вам кілька документів для того, аби запобігти поширенню чуток, що виконавчий комітет чи міська рада мають відношення до того, що не розпочинається опалювальний період. Що залежить від міської ради, то на кінець березня і початок квітня борги перед ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» за бюджетну сферу було погашено. Інформація, що поширюється 33-м каналом про борг 27 мільйонів — не відповідає дійсності. Це спростувало й ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» на власному сайті і опублікувало, що це борги держави перед даним товариством, — пояснив міський голова Михайло Полодюк під час ранкового брифінгу.

Скільки чекати містянам на тепло в оселях, ніхто не каже. Натомість міська влада запевняє, що незатверджений тариф не може стати причиною того, що підприємство тепломереж не розпочало теплопостачання.

— У липні ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» запропонували комісії на розгляд тариф близько 50 грн за квадратний метр. Після опрацювання пропозиції робоча група зробила деякі зауваження для товариства. В результаті виконання яких, тариф було знижено до 42,91 грн. Щоб ви розуміли, всі зауваження не є забаганками робочої групи, ми працюємо на територіальну громаду і захищаємо інтереси мешканців міста від неправомірно виставлених вимог щодо збільшення тарифу, — додав Михайло Полодюк.

Під час брифінгу міський голова зачитав інформацію з офіційного листа-відповіді НАК «Нафтогаз України» щодо заборгованості ТОВ «Шепетівка Енергоінвест». У ньому йдеться, що отримання підприємством номінацій природного газу на опалювальний сезон 2017/2018 року можливе лише після погашення зазначеного боргу та проведення оплат по графіку погашення заборгованості — 5,2 млн грн — та за поточне споживання. Номінація — заявка замовника послуг на обсяги природного газу. У листі НАК «Нафтогаз України» зазначена загальна сума боргу — більше 57 млн грн.

Лист-відповідь НАК «Нафтогаз України» щодо заборгованості ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

Аби з’ясувати причину «крижаного стану» в квартирах, ми попрямували у ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» та поставили генеральному директору Олександру Пустовойту пряме питання «коли у домівках шепетівчан потепліє»? На що він відповів:

— Насправді це залежить від міського голови. По-перше — тариф не переглянуто і не затверджено. Міська влада в особі Михайла Івановича, хоче, аби я, як керівник підприємства, продовжував накопичувати борги на підприємстві. Він думає, що моїми руками збанкрутить підприємство, забере собі ласі шматки, так як вчинили з районною лікарнею, музичною школою, садочком «Михайлик» та рештою бюджетних установ. Я не хочу бути в цій корупційній схемі, я тут ні до чого. Я категорично заявляю, що не вимагаю підвищення тарифів, але є розрахунок. Мінімальний тариф на сьогодні без складової прибутковості має бути 42,91 грн.

На сьогодні НКРЕКП встановила тариф 38,71 грн, але він розрахований з нульовою рентабельністю. До цього часу ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» користувалося з того, що компенсацію за занижений тариф відшкодовувала держава. Керівник підприємства продовжив:

— На сьогоднішній день борг держави перед нашим підприємством 27 млн гривень, плюс пільга й субсидія 3,8. Рахуйте 32 мільйони. Із цих 32 мільйонів місцевий бюджет нам винен 7 мільйонів за різницю в тарифах. Як тільки міський голова компенсує мені дельту (різницю в тарифах — Авт.) ми відразу запускаємо (опалення — Авт.).

Олександр Пустовойт ще довго за цікавою формулою продовжив обраховувати, хто кому і скільки винен. Але за цей час батареї так і не потеплішали.

Такий аргумент, як компенсація різниці у тарифах, звісно вагомий для підприємства. Та будь-яке тепло починається з газу, а в цьому випадку з наявності номінацій на нього.

Користуючись нагодою, ми поцікавилися у Олександра Пустовойта з цього приводу, адже під час брифінгу у міській раді наголосили, що борг теплопостачальника за газ становить більше 57 мільйонів. Олександр Степанович показав для журналістів договори, в яких йдеться про тариф на газ та необхідні його об’єми.

Та хто може більш конкретно дати відповідь на питання про наявність газу для теплопостачальника, як не генеральний директор ПАТ «Шепетівкагаз» Володимир Турінський:

— На сьогоднішній день, я вам заявляю, що номінацій для ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» немає. А шепетівчанам потрібно надіятись на добре. Питання на стадії вирішення, а от як саме воно вирішиться не відомо.

На питання про те чи має підприємство теплопостачальник будь-які укладені договори про газ, Володимир Турінський відповів:

— Погодьтеся, що талон на черевики, це ще не самі черевики. У ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» всі запірні пристрої нині опломбовані. Договір у нього є, і ми його навіть вивчали, але щоб відпустити йому газ, він має оплатити гроші та отримати необхідну номінацію. НАК «Нафтогаз України» має підтвердити мені номінацію відповідними документами. Тому має бути передоплата від ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

Допоки влада та теплопостачальник врегульовуватимуть свої грошові питання, населенню від того не теплішає.

Оскільки на поступки не йде жодна сторона, то до питання теплопостачання ми ще повернемося, якщо не вимерзнемо вщент.

Повне відео брифінгу міського голови Шепетівки стосовно опалювального сезону

Поділитися посиланням16 коментарів до статті «Шепетівка у мерзлоті, або Зима близько для дому шепетівського»

 1. Гаяне Халилова коментує:

  Кошмар!!!

 2. Elena Izvizkaya коментує:

  Як завжди мерія не на свому місці. Як завжди.

 3. Володимир коментує:

  Не маючи достатньо коштів на оплату за поставку газу, пан Пустовойт, в той же час, надає, особливо приближеним посадовим особам підприємства, значні кошти підприємства для вирішення своїх приватних питань. Цікаво, витрати на приватні справи тоже закладені в тариф, чи їх оплачує пан Пустовойт із власної кишені?

 4. Таня коментує:

  Наша найбільша проблема в тому, що Нак “Нафтогаз” не виділяє номінацій газу для ТОВ “Шепетівка енергоінвест”, е не в тарифах. Навіть якщо виконавчий комітет під тиском громадськості підпише значно завищений на адміністративну складову (а це юристи, тестування персоналу, премії керівникам) тариф, ГАЗУ ДЛЯ ШЕПЕТІВКИ НЕ ЗАБРОНЬОВАНО У НАК “НАФТОГАЗ”через БОРГИ.

 5. Таня Парамзіна коментує:

  На­ша най­більша проб­ле­ма в то­му, що Нак “Наф­то­газ” не ви­ді­ляє но­мі­на­цій га­зу для ТОВ “Ше­пе­тів­ка енер­го­ін­вест”, е не в та­ри­фах. На­віть як­що ви­ко­нав­чий ко­мі­тет під тис­ком гро­мадсь­кос­ті під­пи­ше знач­но за­ви­ще­ний на ад­мі­ніс­тра­тив­ну скла­до­ву (а це юрис­ти, тес­ту­ван­ня пер­со­на­лу, пре­мії ке­рів­ни­кам) та­риф, ГА­ЗУ ДЛЯ ШЕ­ПЕ­ТІВ­КИ НЕ ЗАБ­РОНЬОВА­НО У НАК “НАФ­ТО­ГАЗ”че­рез БОР­ГИ.

 6. Artur Liepinsh коментує:

  Опалювальний сезон застав зненацька, от вони й не готові)))

 7. Vadym Romanenko коментує:

  А якби міськрада дала дозволи на встановлення автономного опалення у квартирах, то ці івани(нацарювавнасторублівівтік) самі з міста пішли би.

  • Viktor коментує:

   Погоджуюсь на 100%, але ніхто не хоче відпускати дійну корову – ЦЕНТРАЛІЗОВАНЕ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ. Тепломережа ніколи не була прибутковою, всі її тільки доїли.

 8. В коментує:

  Хе-хе, народ, а ви й далі голосуйте за багатих 🙂 Вони вам торбинку гречки раз на 5 років дадуть, а потім час-від-часу вам дитячі гойдалки ставитимуть у дворах.
  Щоб не було такої анархії в нашій державі, достатньо зробити всього кілька речей. Насамперед – заборонити виведення будь-яких коштів у офшори. Також заборонити переписувати чиновникам усіх мастей квартири, машини і т.д. на своїх родичів і близьких. Але найголовніше – реальна, а не “надута” судова реформа. АЛЕ ХТО ЦЕ ЗРОБИТЬ?

 9. Ксена коментує:

  Лебідь, рак і щука.

 10. R коментує:

  Пропоную пану Пустовойту разом з мером нашого “славного” містечка і ще прихватити з собою пана Турінського прийти в будь-який дитячий садочок чи школу що знаходитьтся без тепла.І провести там повний робочий день!!!!І так весь робочий тиждень а потім залишити їх там на вихідні домовлятись.Дкмаю не комфортна температура бистро вирішить всі розбіжності.
  А так можливо багато розповідати коли сам в теплі і твої діти не мерзнуть ні вдома ні в садочку.
  Вони то добре “постарались” встановити індивідуальне опалення в себе і своїх близьких і зараз їм на НАС наплювати
  А головна причина цьому всьму це пасивність громади!!!!

  • Олег В. коментує:

   Так громада вся ж під ними, хто ж піде супротив своїх: кишенькові самооборонівці чи ж прикормлені бандюгани?

   • R коментує:

    А ви під ним??????А хто “свої”?????….
    Відповідь знаю на перед….думаю не під ним)
    І таких як ви 20-30 тисяч чоловік а це вже СИЛА.
    Але кожен собі думає, що хтось там і під кимось і тихенько собі “бурчить” в подушку на всіх але не на себе
    А далі виходять такі ситуації як зараз з опалювальним сезоном в Шепетівці
    І бачу більшість містян це не дуже хвилює…

 11. Наталія коментує:

  Сьогодні захворіла МОЯ дитина. Вона цілий тиждень ходила до холодного садачку. Я розумію, що це НЕ ВАША дитина і вам її не шеода, шановні пани посадовці.

 12. вик­тор коментує:

  Ненавистный прокуратору город…

 13. Галина коментує:

  За те що люди мерзнуть-чорти вас нагріють вугіллям в котлах.Поки на землі знаходетесь: заслуговуйте дорогу до пекла.Молодці!Так тримати.Замерзлі діти і старі вам вилізуть боком.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці