Шепетівський центр соціальних служб застерігає від торгівлі людьми

Шепетівський центр соціальних служб застерігає від торгівлі людьми

У країнах Європи 18 жовтня відзначають День боротьби з торгівлею людьми. Такий день необхідний для консолідації діяльності та підвищення рівня обізнаності з найдавнішим негативним феноменом — торгівлею людьми, особливо жінками і дітьми.

Жодна країна світу не може убезпечити себе від торгівлі людьми, і Україна не є виключенням. Складна економічна ситуація в країні, значний рівень безробіття і низький рівень життя населення спонукають українців шукати роботу за кордоном. Легально щорічно працевлаштовується за кордоном 50–60 тисяч осіб. Але нині майже 4 млн. громадян України працюють за кордоном нелегально. Більшість виїжджають за туристичними чи приватними візами, працюють без необхідних документів, дозволів та контрактів, а це робить їх безправними, і стає причиною потрапляння в тенета торгівців людьми.

За інформацією Міжнародної організації з міграції, за останні роки близько 400 тисяч українців виїхали за кордон з метою працевлаштування, з яких понад 100 тисяч жінок потрапили в секс-індустрію країн-реципієнтів.

Торгівля людьми, зокрема жінками та дітьми, — це добре організований транснаціональний злочинний бізнес, тісно пов’язаний з такими явищами як проституція, наркоманія та порноіндустрія. Українські діти являють собою приманку для іноземних педофілів, продюсерів порнофільмів, сутенерів. Для України проблема торгівлі дітьми, фактично, розпочалася з масового незаконного усиновлення українських дітей іноземними громадянами. Як було встановлено спеціальною слідчою комісією Верховної Ради України, ці дії мали характер завуальованої торгівлі неповнолітніми. Розслідування та виявлення таких злочинів — практично неможливе. Транснаціональна злочинність виробила добре відпрацьований механізм, при якому прослідкувати рух «живого товару» надзвичайно важко.

Наприкінці 2016 року великого розголосу набула справа так званих «кур’єрів-експедиторів», коли наших громадян втягують у злочинну діяльність, а саме під приводом роботи кур’єра з перевезення малогабаритного багажу, вмістом якого виявляються наркотичні речовини. За незаконну діяльність українців затримують правоохоронні органи іноземних держав та позбавляють волі. Такий вид торгівлі людьми найбільше поширений на території Російської Федерації, Бразилії, Таїланду та Малайзії. Загалом, у місцях позбавлення волі цих країн перебуває понад 2000 українців.

Не обов’язково їхати за кордон, щоб впасти в залежність від експлуататора. Від торгівлі людьми 4 % постраждалих потрапили у рабство у межах України.

З метою ефективного попередження торгівлі людьми в Україні успішно діють ряд міжнародних організацій та мережа громадських об’єднань. Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є основним виконавцем заходів з надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Національна гаряча лінія надає консультації з питань попередження торгівлі людьми, включаючи допомогу жертвам, інформацію з безпечного працевлаштування за кордоном, перевірку фірм-посередників тощо.

Держава надає повний спектр допомоги постраждалим від торгівлі людьми. Вони можуть отримати статус постраждалого від торгівлі людьми та розраховувати на соціальну, медичну, моральну і матеріальну підтримку, психологічну реабілітацію. Для цього необхідно звернутися до соціальних служб за місцем проживання, або до представників влади як за місцем проживання, так і в інших місцях.

Якщо ви чи ваші рідні стали жертвами торгівлі людьми звертайтесь: Шепетівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: тел.: (03840) 4-16-23, (098) 047-91-33.

Національна «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0 800 505 501 безкоштовно зі стаціонарних телефонів; 527 безкоштовно для абонентів (Київстар, МТС, Life).

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівці підприємцям пропонують перейти з тротуару на торгові місця всередині ринку
Роздрібна торгівля Хмельницької області щомісяця набирає обертів
Хто у Хмельницькій області має найвищі зарплати?
Роздрібна торгівля на Хмельниччині набирає обертів
У Хмельницькому чоловік торгував без дозволу через великі податки
У вихідні в Шепетівці на ринку торгуватимуть лише продуктами харчування

Читайте у цій рубриціДоступні ліки: у Програму додали нові препарати для лікування серцево-судинних захворювань
Патрульні полісмени закликають у мороз подбати про безпритульних чотирилапих
Локдаун і морози: чи будуть у Шепетівському районі пункти обігріву?
В Уряді пропонують знизити ціну газу на 30% для усіх побутових споживачів
Ряди київського «Динамо» може поповнити колишня зірка донецького «Шахтаря»
Локдаун та тарифи: у Шепетівці та Славуті депутати збираються на позачергові сесії