Під час посту кожен охочий може віртуально пройти Хресну дорогу в Єрусалимі

Під час посту кожен охочий може віртуально пройти Хресну дорогу в Єрусалимі

Свята Земля все ще недоступна для паломників через санітарні обмеження. Але францисканці пробують, принаймні віртуально, зробити доступними найважливіші місця Єрусалиму, традиційно пов’язані зі стражданнями та смертю Христа.

«ТУТ — на Хресній дорозі» — так називається проєкт, який ініціювала Кустодія Святої Землі на час пандемії. Під час Великого Посту паломники завжди особливо відвідували і духовно переживали традиційну Via Dolorosa, якою зараз можна буде «пройти» і роздумувати віртуально, йдучи крок за кроком «тією самою дорогою, якою дві тисячі років тому йшов Ісус, несучи хрест на своїх плечах, від місця, де Його бичували, до місця розп’яття», — пишуть францисканці.

Під час посту кожен охочий може віртуально пройти Хресну дорогу в Єрусалимі

Попри археологічні сумніви щодо справжності розташування цієї дороги, традиційну Via Dolorosa століттями відвідують численні паломники, що хочуть духовно супроводжувати Ісуса на дорозі на Голгофу, яка нині схована за стінами базиліки Гробу Господнього.

Під час посту кожен охочий може віртуально пройти Хресну дорогу в Єрусалимі

Кожному стоянню Хресної дороги буде присвячено коротке відео із зображенням Святого Міста, пов’язане з епізодами, описаними в Євангелії. Потім ченці з Кустодії проведуть медитацію, кожний своєю рідною мовою та спільно з різними санктуаріями регіону.

Всього буде доступно 13 відео, по одному на кожне стояння Хресної дороги, в перекладі 13-ма різними мовами, «які свідчать, що францисканці в Кустодії Святої Землі — це міжнародна спільнота».

Відео транслюватимуться щовівторка і щоп’ятниці Великого Посту в соціальних мережах Кустодії Святої Землі (Facebook, Instagram i Twitter). Віртуальна Хресна дорога завершиться 30 березня, у Великий вівторок, після чого розпочнуться урочистості Пасхального Тридення та Великодня.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоРозклад служб Страсного тижня у храмах Шепетівки

Читайте у цій рубриціПолісмени штрафуватимуть п’яних велосипедистів
Коли в українських селах з’явиться стабільний інтернет?
Цьогоріч в Україні проведуть 300 трансплантацій кісткового мозку
Парламент прийняв законопроєкт щодо розвитку інституту старост. Що змінилось?
Яка відповідальність чекає на боржника за несплату комунальних послуг
Шепетівський РВ УДМС інформує, коли змінювати ID-картки