В Україні вводять штрафи для багатоквартирних будинків: за що доведеться платити

В Україні вводять штрафи для багатоквартирних будинків: за що доведеться платити

Законопроектом вносяться зміни до КУпАП, а також до законів про ОСББ та про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку. Верховна Рада України вводить штрафи до 51 тисяч гривень за порушення терміну передачі документації на багатоквартирний будинок.

Як передає кореспондент УНІАН, за підтримку в першому читанні законопроекту № 4086 проголосували 316 народних депутатів.

Документом пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні порушення новою статтею 149–2.

Передбачено за порушення термінів передачі технічної та іншої документації на багатоквартирний будинок встановити штраф від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 тис. 400 — 5 тис. 100 грн), на посадових осіб — від 500 до 700 (8 тис. 500 — 11 тис. 900 грн). За повторні протягом року дії особи штраф становитиме від 1000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. — 51 тис. грн).

Також законопроектом вносяться зміни до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку». Цими змінами передбачено, що колишній балансоутримувач або особа, яка керувала будинком до створення ОСББ, має передати всю документацію по будинку протягом 30 днів з дня державної реєстрації об’єднання. Це стосується примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого Багатоквартирний будинок прийнятий в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж.

У разі відсутності документації колишній балансоутримувач або керуючий мають відновити її своїм коштом протягом 60 днів з дня державної реєстрації ОСББ.

Також вносяться зміни до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Ними передбачено, що у разі зміни форми управління багатоквартирним будинком особа, яка здійснювала управління, повинна протягом 30 днів з моменту отримання письмового повідомлення передати особі, визначеній співвласниками такого будинку, наявну у неї технічну та іншу документацію на будинок.

Це стосується і договорів про надання житлово-комунальних послуг, документів і договорів, які були створені або укладені під час управління будинком. Такі ж умови для передачі інформації передбачені в разі зміни керуючого будинком.

Законопроектом передбачено, що замовник будівництва або попередній власник будинку зобов’язаний протягом 30 днів передати співвласникам в особі їх об’єднання або особі, уповноваженій співвласниками, паспорт об’єкта будівництва та один примірник технічної документації на будинок згідно з переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики та політики у сфері житлово-комунального господарства.

Форма управління

Відповідно до закону, якщо співвласники багатоквартирних будинків не визначилися з формою управління будинком до 1 січня 2021 року, то органи місцевого самоврядування до 1 травня 2021 року повинні провести конкурси щодо призначення керуючих.

Договори про надання комунальних послуг мають бути укладені протягом двох місяців з дня затвердження Кабміном типових публічних договорів приєднання про надання послуг ЖКГ. Відмова від укладення договору з виконавцем комунальної послуги не звільняє споживача від обов’язку оплати фактично спожитої комунальної послуги.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «В Україні вводять штрафи для багатоквартирних будинків: за що доведеться платити»

  1. Николай коментує:

    Власти не в состоянии решить экономические проблемы и любыми методами стараются пополнить бюджет! Да мышей у себя переловите и найдутся деньги!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоДо судів Хмельниччини надійшло понад 4 тисячі протоколів за порушення правил карантину
Нові законопроєкти АМУ: додаткові 400 млн грн для громад Хмельниччини
У Шепетівському районі суд покарав батька за те, що його сини цькували однокласників
Полісмени штрафуватимуть п’яних велосипедистів
Кілька тисяч гривень доведеться сплатити паліям сухої трави, якщо їх полісмени впіймають на гарячому
У Шепетівці на 17 тисяч гривень оштрафували рестораторку

Читайте у цій рубриціЯкі безоплатні послуги може отримати пацієнт без декларації з підозрою на COVID-19
Як оформити пенсію онлайн
В Україні скасують довідку про прописку до ID-картки
У Шепетівській ТГ вшанують полеглих у Другій світовій війні
Італієць приймав препарат Pfizer від хвороби Паркісона, а отримав несподіваний побічний ефект
Який розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям?