Василь Шкіндюк: «Нині поліція в процесі реформування»

4 серпня відзначатиметься День Національної поліції. Два роки тому Президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон, що трансформував стару міліцію у поліцію. Про зміни, які відбулися у правоохоронній системі, розповів начальник Шепетівського ВП Василь Шкіндюк.

— Якщо охарактеризувати одним словом стан справ, то поліція — в процесі реформування. На першому етапі тривало атестування старих працівників, наступний крок— формування штату. В області створено 10 відділів, а в інших районних центрах — відділення. У Шепетівський відділ входить Полонський підрозділ.

Не раз доводилося чути, що у поліції не вистачає працівників. Як справи в Шепетівці?

— Найперше створили групи швидкого реагування, які прийшли на зміну дільничним. Сьогодні діє 12 груп швидкого реагування. Штат у Шепетівському відділені укомплектовано на сто відсотків. Нещодавно до виконання своїх обов’язків приступили 5 слідчих, які пройшли навчання. Навантаження на слідчого значне, адже щодня реєструємо 5-10 кримінальних правопорушень. Але зросла заробітна плата до 10 тисяч гривень.

Вже можна звітувати про зроблену роботу?

— За цей рік ми покращили показники у всіх напрямках, зокрема, вдалося розкрити важкі злочини, розбої. Змогли на 50-відсотків розкрити грабежі. Залишаються не розкритті квартирні крадіжки. Як завжди, актуальна боротьба з наркоманією, хоча зареєстрували 24 факти за цією статтею.

Зросла кількість правопорушень, скоєних водіями. Коли чекати патрульну службу?

— Патрульна служба присутня лише в Хмельницькому. Зараз закінчився набір на дорожню поліцію, яка нестиме службу на дорогах державного значення. Незабаром на Грицівському перехресті теж нестиме службу новосформований підрозділ. Дорожня поліція прийде у вересні на зміну скороченим працівникам за наглядом доріг.

Реформування — час змін. Які ще нововведення чекати громадянам?

— На рівні Хмельницького вводиться інститут детектива. На початку розслідувань слідчий і працівник карного розшуку працюють у парі. У планах до кінця року всі територіальні підрозділи стануть детективами.

Ваші професійні побажання щодо покращення роботи поліції.

— Звичайно, головне, щоб кожний поліцейський мав бажання нести службу. Такий підхід обов’язково принесе результат. Громадськість завжди відгукнеться допомогти, якщо побачить, що поліцейські гідно виконують свої обов’язки. А досвід, якого не вистачає на перших етапах, із часом обов’язково з’явиться. Ми зараз маємо формувати довіру до поліції громадян, які бачать, що поліцейські реагують на звернення.

Дякую, за розмову.

Поділитися посиланням



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



Новини партнерів


Читайте у цій рубриці