Перехід на нові сержантські звання в ЗСУ відбудеться до кінця вересня

Перехід на нові сержантські звання в ЗСУ відбудеться до кінця вересня

Про це повідомила координатор реформи сержантського складу від Проектного офісу реформ Міністерства оборони України Інна Шевчук в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Нагадаємо, що восени 2019-го Верховна Рада України проголосувала за зміни до статутів ЗСУ та законів України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про військову службу правопорядку у Збройних Силах України». Вони стосувалися упорядкування дисциплінарних повноважень посадових осіб, врегулювання деяких питань повсякденної діяльності, визначення прав та обов’язків головних сержантів та головних старшин підрозділів військових частин ЗСУ.

— Взагалі розраховуємо до кінця вересня. Тобто вже восени цього року має бути зроблено хоча б якісь базові елементи. І після цього ми повинні підбити підсумки, що вийшло, а що ні, що потрібно вдосконалити, — каже Інна Шевчук.

Вона повідомила, що має також відбутися перехід для виплати грошового забезпечення за формулою прив’язки до військового звання, а не до посади, за прикладом країн НАТО.

— У нас має бути підготовлено драфт змін до постанови, оскільки грошове забезпечення регулюється постановою (Кабміну — ІФ). Міністр оборони поставив термін чотири тижні: під час наради минулого тижня він наказав через чотири тижні підготувати йому пропозиції, — додала Шевчук.

Вона пояснила, що оскільки ця постанова стосується всіх сил і структур, що входять до сектору безпеки і оборони, це буде тривалий процес. Водночас вона висловила сподівання на те, що перехід відбудеться якомога швидше, і наголосила на можливості порушити питання щодо того, чи мають у кожній структурі силового блоку бути армійські військові звання.

— Тут буде складний момент. Але сподіваємося, що ми його зможемо якнайшвидше пройти і взагалі порушити питання щодо того, чи в кожній структурі силового блоку мають бути армійські військові звання. Оскільки, можливо, в певній структурі може бути спеціальне звання, — пояснила координаторка.

За її словами, після ухвалення закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов’язку та проходження військової служби)» в Міністерстві оборони та Генеральному штабі створено спільну робочу групу й розроблено дорожню карту щодо змін.

— Тому що цей закон насправді стосується не лише зміни назв звань, а взагалі самого підходу до побудови сержантського корпусу. Це стосується, наприклад, соціального забезпечення та нарахування грошового забезпечення. Трансформується вся система повністю. Це теж тривалий процес, але нині він більше активізувався, — зазначила Шевчук.

Відповідно до до нового закону передбачається і скасування військових звань — прапорщик, старший прапорщик, мічман. Натомість запроваджуються нові — рекрут, штаб-сержант, які відповідають еквівалентній колонці НАТО Code згідно STANAG 2116. Дещо змінилися звання і в моряків.

Перехід на нові сержантські звання в ЗСУ відбудеться до кінця вересня

«Рекрут» є тимчасовим військовим званням громадянина, який проходить випробувальний термін щодо прийняття на військову службу за контрактом, до прийняття ним Військової Присяги. Звання офіцерського складу залишилися без змін.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


У Шепетівці співачка Злата Огневич разом із маленькою дівчинкою загадали одне бажання
Перша пів сотня із «Рою дронів» із Хмельниччини вирушила на передову
Захиснику із Шепетівщини посмертно присвоїли звання полковника
Коментаторів, блогерів та експертів, які розголошуватимуть місця перебування ТЦК на Хмельниччині, позбавлятимуть волі 

Читайте у цій рубриці


Декому можуть виписати штраф навіть після добровільного відвідування ТЦК: причини
Із 18 травня оновити дані можна онлайн через застосунок Резерв+: інструкція
Якщо у чоловіка не буде з собою військового квитка: що очікувати
При перевірці військового квитка працівники ТЦК побачать, чи оновлялися дані насправді
FacebookTelegramViberWhatsAppX