Лікарняні, декретні та виплати на поховання: коли чекати виплати?

Лікарняні, декретні та виплати на поховання: коли чекати виплати?

20 листопада Фонд вимушено призупинив виплати. А 21-го відновив. Що сталося? Пояснення ситуації Фонд соціального страхування виклав на своїй сторінці у фейсбуці.

Через суперечливу інформацію, що з’явилась упродовж останніх днів, Фонд соціального страхування України, як розпорядник інформації, повідомляє:

 • Виплати матеріального забезпечення (лікарняні, допомоги по вагітності та пологах, допомоги на поховання) дійсно було вимушено призупинено 20.11.2019.
 • 19 листопада Фонд профінансував за цим напрямом 129 млн грн, 20 листопада — 0 гривень. Це відбулось автоматично.
 • Жодних документів, указів тощо задля призупинення видано не було (законодавчі підстави: п. 2 ст. 9 Закону України № 1105; абзац 12 п. 2 розділу V Статуту ФССУ, затв. постановою правління Фонду від 03.04.2015 № 8).
 • Виплати призупинили, оскільки у поданому Міністерством соціальної політики та затвердженому КМУ бюджеті Фонду на 2019 рік кошторисні призначення за напрямом матеріального забезпечення — закінчилися.
 • Здійснювати касові видатки понад кошторисні призначення — порушення. (п.2 ст. 9 Закону України № 1105; п. 6 розділу V постанови правління ФССУ № 42)
 • Виплати не призупиняли через «нестачу коштів».
 • Кошти надходять на рахунок Фонду щодня, по мірі сплати єдиного внеску страхувальниками та подальшого здійснення розподілу і перерахування частки від ЄСВ у розмірі 9,37 % Казначейською службою.
 • Для відновлення виплат необхідно, щоб Міністерство соціальної політики подало, а Кабінет міністрів України затвердив зміни до бюджету Фонду на 2019 рік. (п.5 ст. 4 ЗУ № 1105)
 • Видатки Фонду на виплату матзабезпечення та соціальні послуги визначено бюджетом у розмірі 12,974 млрд гривень, з яких 12,5 млрд грн — на матеріальне забезпечення.
 • З 1 січня по 19 листопада 2019 року Фонд профінансував 12,5 млрд гривень матеріального забезпечення. (Бюджет Фонду: Постанова КМУ № 16 від 16.01.2019)
 • Попри наведене вище, директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков 21 листопада підписав відповідні документи для повного відновлення всіх виплат матеріального забезпечення.
 • Відновлення виплат знаходиться під особистою відповідальністю Євгене Баженкова, оскільки фінансування Фондом лікарняних і допомог по вагітності та пологах відповідно до законодавства на сьогодні неможливе без внесення змін до бюджету Фонду.

Відтак, на сайті Фонду соціального страхування сказано:

«У зв’язку з критичною ситуацією, яка склалася у Фонді соціального страхування України з фінансуванням коштів на виплату матеріального забезпечення застрахованим особам, голова правління Володимир Саєнко звернувся до членів правління щодо термінового проведення 26 листопада позачергового засідання правління Фонду.

20 листопада 2019 року Фондом соціального страхування України вимушено призупинено перерахування коштів для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам, зокрема, лікарняних і допомоги по вагітності та пологах. Фінансування тимчасово не здійснюється у зв’язку із закінченням кошторисних призначень за зазначеним напрямом, що затверджені бюджетом Фонду.

Для поновлення виплат необхідно внести зміни до бюджету Фонду на 2019 рік. Міністерство соціальної політики, як орган державного нагляду за Фондом, за погодженням із Міністерством фінансів повинно подати проект внесення відповідних змін на затвердження Кабінету Міністрів України. Одразу після їх прийняття виплати буде відновлено».

Отож, чи отримають громадяни гарантовані соціальні виплати найближчим часом?

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «Лікарняні, декретні та виплати на поховання: коли чекати виплати?»

 1. Inna Inna коментує:

  Гарні зміни ))Ціни піднімаються ,робиться хто зна що.Пільги АТО зняли,там заморозили Дородові,похоронні …Все для людей)Давайте далі сваритися за політику.

 2. Irina Hitchenko-Fomyuk коментує:

  Все ок)) кому потрібні ці копійки)) епоха бідності скінчилась))
  Вчителі отримують 4000$зп, військових поважають, їх в армії шикарно годують (за каталогом, на мінуточку), забезпечують житлом. А ціни на комун послуги такі мізерні, що за послугу платиш більше)))
  А ще, у нас стільки роб місць, що вже повернулись усі заробітчани, вони їхали і офігєвали з наших шикарних доріг, які поновили до 1 листопада.
  А ще, у нас прем’єр думає за бюджет, він нешикує, а летить дешевим літаком і Великобританію. А преЗедент на своєму вєліку їздить на роботу, бо він не цар і нелох якийсь, а слуга народу.
  Тому, нема чого горювати. Радіймо!!! І да здравствуєт наш ясналікий Владімєр


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Славуті податківці зустрічаються з підприємцями, які звітують про відсутність діяльності
Потрібні гроші на лікування коронавірусу: у Хмельницькому чоловік потрапив на вудку шахрая
Міський голова Шепетівки пішов у відпустку за власний рахунок і закликає інших бюджетників підтримати його ініціативу
На будівництві спортмайданчиків у Полонному підрядник привласнив 800000 грн
Підряднику, який «нагрів руки» на ремонті полонської школи, обмежать волю на 3 роки

Читайте у цій рубриціОстрог — молодіжна столиця України
Якщо помітили завищення цін на пальне, повідомляйте у Держпродспоживслужбу
Земляки Президента єдині в Україні з 1 травня безкоштовно корис­тують­ся громадським транспортом
Для переоформлення субсидій надається 5 місяців
Президент України підписав закони щодо пільгового розмитнення автомобілів
Жіночі босоніжки в інтернет-магазині LeBoutique: 5 топових варіантів