Заборгованість медикам виплатять із резерву медичної субвенції

731 млн грн резерву медичної субвенції найближчим часом підуть у регіони. Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Міністерство охорони здоров’я ініціювало і Уряд підтримав перерозподіл 731 млн грн із резерву медичної субвенції та нерозподілених видатків МОЗ України на медичну субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам. Ці кошти мають бути використані на погашення заборгованості заробітних плат медикам.

Тепер місцеві ради мають ухвалити зміни до своїх бюджетів, щоби кошти за механізмом субвенції отримали всі медичні заклади.

Щороку у другій половині року виникає питання заборгованості зарплат медикам. Це наслідок тої системи фінансування, яку МОЗ України змінює. Результатом стало те, що там, де медзаклади отримують оплати від Національної служби здоров’я України, не тільки забули про заборгованість зарплат, а й змогли до трьох разів підвищити дохід медперсоналу. Це стосується всієї первинної ланки в країні. З повним впровадженням реформи медична субвенція перестане існувати, а разом із нею і питання заборгованостей зарплат. Більшість закладів вже у квітні 2020 року перейдуть на модель фінансування «гроші ходять за пацієнтом».

Медична субвенція на кожну область виділяється із розрахунку на одного жителя. Є виключення, коли окремі області, наприклад, гірські райони отримують збільшене фінансування. Усі знаходяться в рівних умовах фінансування, але з року в рік в одних і тих же областях виникає заборгованість зарплат.

Новий механізм фінансування первинної ланки медичної системи запрацював в Україні з 1 липня 2018 року. З того часу всі заклади, які надають первинну медичну допомогу, підписали договір з Національною службою здоров’я України і перейшли на нову модель фінансування.
Майже 29 млн українців обрали свого лікаря в цих закладах. І за ними до закладів вже «прийшли» 17 млрд грн, які Нацслужба здоров’я спрямувала на оплату медичних послуг конкретним пацієнтам.

Чи отримають заробітну плату шепетівські лікарі?

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Заборгованість медикам виплатять із резерву медичної субвенції»

  1. Гений коментує:

    А в это время – Польша планирует пополнить персонал местных больниц врачами из Украины.

    http://expert.in.ua/novosti/0/387-polsha-planiruet-popolnit-personal-mestnih-bolnits-vrachami-iz-ukraini/

    Ну, и кто же нас лечить будет?
    А зачем это украинцам – им запланировано подохнуть, и не нервировать Европу…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці