Як впливає переведення годинників на самопочуття

Як впливає переведення годинників на самопочуття

Перехід на зимовий час відбувся в минулу неділю, але шепетівчани ще й досі нарікають на погане самопочуття.

Людмила Петрівна, пенсіонерка:

— Я вже 7 років на пенсії, тому не працюю. Зараз на мене перехід на зимовий час не впливає, а от раніше, коли ще ходила на роботу, це суттєво позначалося на здоров’ї, адже маю проблеми з тиском. Через ті зміни навіть до лікарні якось потрапила. До речі, моїх доньок у перші дні після переведення стрілок годинника теж неодноразово турбували напади мігрені. Отож, не розумію я такої «економії», у більшості країн вже від цього відмовилися.

Олексій, підприємець, до того ж, власник механічного годинника:

— Я взагалі потрапив був у халепу через переведення годинника. Років десять тому не перевів стрілки, бо користуюсь механічним годинником (такі ще й досі користуються популярністю: timebar.ua. — Авт.), а тоді ще не мав смартфона. Поспішав на потяг, викликав таксі. За моїми підрахунками авто не приїхало, тому я побіг на вокзал. Вже згодом зрозумів, що не врахував той момент, що таксі приїхало за новим часом, а я діяв ще за старим.

Олена, продавець:

— Я і всі мої знайомі негативно до переведення годинника ставляться. Вважаю, що такі зміни важко переносити і дорослим, і дітям. Хоча, можливо, дітям навіть важче. У всіх з’являється млявість, довго не можна увійти «в колію». Я, приміром, дратівливою стаю, настрій пропадає.

Адаптація залежить від темпераменту

На думку фахівців, будь-яка адаптація до зміни ситуації не минає безслідно, бо людина не може не відчути зміну в своєму режимі дня. Наскільки швидко пересічна людина пристосовується? Це залежить від її внутрішнього стану. Є такі, хто «зациклюється» на певних планах, подіях, змінах. Будь-яка переміна може на них негативно вплинути. Зазвичай адаптація до зміни часу триває приблизно тиждень. Декому для цього потрібно день-два. Все відбувається індивідуально. Найбільше потерпають меланхоліки, адже саме вони схильні до депресивних станів. Через зміну графіка вони стають незібраними, непрацездатними. А от сангвініки переносять переведення стрілок годинника найлегше. Трішечки впливає перехід і на холериків. Вони постійно перебувають в стресовому стані, тож мають нервову систему, яка адаптована до потрясінь краще. Щодо флегматиків, то вони, хоча теж більш-менш адаптовані, але все-таки відчувають певний «збій». Якщо порівнювати дорослих із дітьми, то більш пристосовані до переведення стрілок останні. Діти, які відвідують навчальні заклади, теж перелаштовуються в залежності від темпераменту. Втім, тут велику роль відіграє ще й ставлення дитини до школи чи дитсадка. Для того, щоб адаптація до нового режиму дня пройшла легко, потрібно налаштуватися на позитив.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоПлюси та мінуси скасування переходу на літній час
У неділю Україна переходить на літній час
Полісмени Шепетівського РУП розробили поради, які допомагають вберегти житло від «домушників»
Переведення годинників поки лишається — Рада провалила скасування літнього часу
Верховна Рада в черговий раз скасувала перехід на літній та зимовий час
Шепетівський водоканал дав поради, як економити воду

Читайте у цій рубриціПолісмени штрафуватимуть п’яних велосипедистів
Коли в українських селах з’явиться стабільний інтернет?
Цьогоріч в Україні проведуть 300 трансплантацій кісткового мозку
Парламент прийняв законопроєкт щодо розвитку інституту старост. Що змінилось?
Яка відповідальність чекає на боржника за несплату комунальних послуг
Шепетівський РВ УДМС інформує, коли змінювати ID-картки