Як впливає переведення годинників на самопочуття

Перехід на зимовий час відбувся в минулу неділю, але шепетівчани ще й досі нарікають на погане самопочуття.

Людмила Петрівна, пенсіонерка:

— Я вже 7 років на пенсії, тому не працюю. Зараз на мене перехід на зимовий час не впливає, а от раніше, коли ще ходила на роботу, це суттєво позначалося на здоров’ї, адже маю проблеми з тиском. Через ті зміни навіть до лікарні якось потрапила. До речі, моїх доньок у перші дні після переведення стрілок годинника теж неодноразово турбували напади мігрені. Отож, не розумію я такої «економії», у більшості країн вже від цього відмовилися.

Олексій, підприємець, до того ж, власник механічного годинника:

— Я взагалі потрапив був у халепу через переведення годинника. Років десять тому не перевів стрілки, бо користуюсь механічним годинником (такі ще й досі користуються популярністю: timebar.ua. — Авт.), а тоді ще не мав смартфона. Поспішав на потяг, викликав таксі. За моїми підрахунками авто не приїхало, тому я побіг на вокзал. Вже згодом зрозумів, що не врахував той момент, що таксі приїхало за новим часом, а я діяв ще за старим.

Олена, продавець:

— Я і всі мої знайомі негативно до переведення годинника ставляться. Вважаю, що такі зміни важко переносити і дорослим, і дітям. Хоча, можливо, дітям навіть важче. У всіх з’являється млявість, довго не можна увійти «в колію». Я, приміром, дратівливою стаю, настрій пропадає.

Адаптація залежить від темпераменту

На думку фахівців, будь-яка адаптація до зміни ситуації не минає безслідно, бо людина не може не відчути зміну в своєму режимі дня. Наскільки швидко пересічна людина пристосовується? Це залежить від її внутрішнього стану. Є такі, хто «зациклюється» на певних планах, подіях, змінах. Будь-яка переміна може на них негативно вплинути. Зазвичай адаптація до зміни часу триває приблизно тиждень. Декому для цього потрібно день-два. Все відбувається індивідуально. Найбільше потерпають меланхоліки, адже саме вони схильні до депресивних станів. Через зміну графіка вони стають незібраними, непрацездатними. А от сангвініки переносять переведення стрілок годинника найлегше. Трішечки впливає перехід і на холериків. Вони постійно перебувають в стресовому стані, тож мають нервову систему, яка адаптована до потрясінь краще. Щодо флегматиків, то вони, хоча теж більш-менш адаптовані, але все-таки відчувають певний «збій». Якщо порівнювати дорослих із дітьми, то більш пристосовані до переведення стрілок останні. Діти, які відвідують навчальні заклади, теж перелаштовуються в залежності від темпераменту. Втім, тут велику роль відіграє ще й ставлення дитини до школи чи дитсадка. Для того, щоб адаптація до нового режиму дня пройшла легко, потрібно налаштуватися на позитив.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці