Шепетівський краєзнавчий музей під відеонаглядом

У волонтерів Шепетівки виникла ідея замовити для краєзнавчого музею левів. Адже раніше перед входом у приміщення красувалася пара хижаків, одного з них викрали у 2008 році.

Допоки звір не пропав, ніхто не знав, наскільки цінна скульптура. В 1925 році левів привезли до музею з маєтку графів Потоцьких у Старокостянтинівському районі. За легендою, вельможа тримав шістьох тварин, які загризли племінницю графа. Засмучений дядько замість живих хижаків, нібито, замовив італійським майстрам шість статуй із білого мармуру. 1870-го кожна обійшлася йому в 8 тис. золотих рублів.

Викрадену статую у 2008 році експерти оцінювали у 300 тис. грн. Вона завдовжки до метра, заввишки до 50 см. Шепетівчани часто фотографувалися верхи на скульптурах. Під час Другої світової війни жителі міста закопали левів у землю. Після звільнення Шепетівки їх повернули музею.

Після кількарічного інциденту музейники перенесли вцілілого дещо пошкодженого лева в приміщення. Сама фігура стала експонатом, поряд із виробами домашнього текстилю минувшини. До речі, нині теж дуже цінуються вироби із натуральної сировини, зокрема льону. Вони не лише гарні, але корисні для здоров’я, до того ж, служитимуть власникам довго. Адже в музеї зберігаються саме такі вироби.

Натуральні вироби із льону в наш час можна побачити не тільки в музеї. Інтернет-магазин «Хеппі Льон» пропонує текстиль, який виготовлено із 100 % натурального льону без використання хімічних домішок — «як колись». В асортименті магазину постільна білизна, матраци, ковдри, подушки тощо. Детальніше на сайті https://happylen.com

— Звичайно, без системи відеоспостереження не варто братися за повернення нових фігур на старе місце, — зазначила директор музею Наталія Никонова. — Місцеві активісти оголосили збір коштів на придбання та встановлення сучасної системи спостереження.

Відеоблогер із Шепетівки Руслан Турсунов звернувся до містян із проханням зібрати кошти на придбання та встановлення обладнання. За кілька днів назбирали необхідну суму, а майстр В’ячеслав із своїм напарником Олегом безкоштовно встановили систему, порахувавши обладнання за собівартістю.

— В дитинстві любив відвідувати виставки у музеї, — розповів В’ячеслав. — Вирішив зробити добру справу, тому відгукнувся на ініціативу активістів. Музей варто відвідувати вдень, а не збиткувати вночі. Наразі камери, які встановили перед входом та у задньому дворику завадять цьому.

Музейники вдячні містянам за таку ініціативу.

— Звичайно, леви лише ззовні нагадуватимуть попередні фігури, але повернуть музею попередній багатьом знайомий вигляд, — додала Наталія Никонова. — Ще радує, що містянам не байдужа доля музею, знайшлися волонтери, які роблять добрі справи.

За попередніми підрахунками на встановлення нових скульптур потрібно 7 тисяч гривень.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


3 коментарі до статті «Шепетівський краєзнавчий музей під відеонаглядом»

 1. Людмила Клімчук коментує:

  ГАРНА ПРОПОЗИЦИЯ ДАВАЙТЕ СКИНЕМСЯ

 2. Федір Швець коментує:

  Як варіант з того лева що залишився зробити силіконові матриці і відлити з бетону…

 3. Говард Хъюз коментує:

  Кстати, о скульптурах!

  В шепетовском парке отдыха стояла групповая скульптура оленей. Стояли они на дороге между ставками. Не доходя до мостика между ставками метров двадцать, на развилке двух дорожек. Жемчужина парка.

  И вот, этих оленей украли в 90-е годы. Подогнали по наглому среди бела дня подъёмный кран, подцепили, погрузили, и увезли.

  И украл этих оленей, по показаниям свидетелей, бывший мент Витя. В своё время он был командиром взвода ППС в Шепетовском ГРОВД. Потом он уволился из милиции, сколотил банду отморозков, и занимался рэкетом в Шепетовке.

  Однако, этот Витя не сошелся с тогдашней властью (не захотел делиться), и загремел в тюрягу. Из которой, впрочем, скоро выкупился – продал свой магазин “Горилочка” другому “высокоморальному” менту, которого очень любили цыгане, и на эти деньги выкупился из тюряги.

  И вот теперь этот Витя добропорядочный бизнесмен – предоставляет на шепетовские торжества лимузины. Модно это сейчас, выпендриваться в длинющем автомобиле по Шепетовке, с выглядыванием и воплями через люки на крыше. Как в Америке. Это вам не голожопая Шепетовка.

  Так вот, вопрос к прокуратуре:
  А не пора ли с этого Вити мента-рэкетира-бизнесмена спросить за тех оленей??? Может там ещё всплывёт и украденное в Шепетовском краеведческом музее. Пути воровские не исповедимы…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці