Мешканка Полонного через суд домоглася припинення договору іпотеки

Хмельницький апеляційний суд залишив у силі рішення Полонського районного суду, яким визнали припиненим договір іпотеки. Крім того, суд ухвалив зняти обтяження у вигляді заборони відчуження нерухомого майна з квартири та виключити запис про неї із Державного реєстру іпотек. Банк із таким рішенням не погодився і подав апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду, у якій рішення Полонського суду просив скасувати й ухвалити нове. Про це повідомила прес-служба Хмельницького апеляційного суду.

До суду першої інстанції звернулася полончанка, котра брала квартиру в кредит у банку ще 2007 року. За свої «квадратні метри» іпотекодавець повністю розрахувалася із банківською установою, однак це нерухоме майно так і не забрали із Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна і не виключили із Державного реєстру іпотек. А отже, жінка не могла в повній мірі розпоряджатися своєю власністю — продавати чи іншим способом відчужувати квартиру.

Представниця відповідача на позов подала відзив, у якому вказала, що банк не є належним відповідачем по справі, оскільки компетенція щодо зняття обтяження з предмету іпотеки належить державному реєстратору, а не банку. Крім того, пояснила, що банк не бажає зняти заборону відчуження майна та вилучити запис з реєстру іпотек, бо позивачка має перед банком інші невиконані зобов’язання, однак вони іпотекою не забезпечені.

Полонський районний суд ці доводи визнав такими, що не заслуговують на увагу, — не стосуються суті даної справи.

«Відповідно до приписів статті 593 Цивільного Кодексу України, статей 3 та 17 Закону України «Про іпотеку» іпотека … припиняється у разі припинення виконання зобов’язання, виконання якого забезпечене іпотекою. Законодавство не вимагає від іпотекодавця будь-яких дій, пов’язаних з припиненням іпотеки» — зазначено у рішенні.

У зв’язку з цим банк позов жінки задовольнив повністю.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці