Що змінилося на ринку праці з новою програмою «Муніципальна няня»

Що змінилося на ринку праці з новою програмою «Муніципальна няня»

З 1 січня 2019 року в Україні розпочала роботу програма «Муніципальна няня». Згідно з цією ініціативою, батьки дітей до 3 років, які офіційно наймуть няню, можуть розраховувати на компенсацію від держави в розмірі прожиткового мінімуму на дитину до шести років. Наразі цей мінімум складає 1626 грн. HeadHunter проаналізував, як програма вплинула на ринок праці України та як змінилась структура вакансій та резюме за цією спеціалізацією.

Професія Мері Поппісн у топі

Так, протягом 2018-го і на початку 2019 року кількість пропозицій від роботодавців у профсферах «Домашній персонал» та «Наука, освіта» (в яких розміщувались вакансії для нянь) становила 2–4 % від кількості всіх вакансій на hh.ua. Причому ми відзначаємо зростання амплітуди пропозицій у січні 2019 року, коли розпочала свою дію програма «Муніципальна няня». Загалом кількість вакансій для нянь у 2018 році зросла на 15 %. Найактивніше вакансії для нянь пропонували роботодавці Києва, Одеської, Дніпропетровської, Львівської та Харківської областей (регіони перераховані в порядку зменшення кількості розміщених вакансій).

Протягом 2018 року рівень конкуренції серед пошукачів, які претендували на роботу няні, складав 12,7 претендента на місце. Для порівняння: у 2017-му навантаження на одну вакансію було 8,29 особи. Нагадаємо, що в середньому рівень конкуренції на ринку праці України в 2018 році перебував на позначці 3–4 людини на місце. За останній рік нянь найчастіше шукали компанії, що працюють у таких галузях, як «Послуги для бізнесу», «Освітні установи», «Будівництво, нерухомість, архітектура», «Послуги для населення», «Готелі, ресторани, громадське харчування, кейтеринг».

Досвід — не головне

Роботодавці найчастіше шукали кандидатів з мінімальним досвідом або взагалі без нього — 45 % пропозицій від загальної кількості вакансій містило таке побажання до кандидата. У 39 % випадків були зацікавлені в кандидатах з досвідом від 1 до 3 років. Стаж 3–6 років був потрібен у 16 % вакансій. Порівнюючи з вакансіями, розміщеними у 2017 році, можемо зробити висновок, що більшим попитом почали користуватися пошукачі-початківці. Так, у пропозиціях про роботу позаминулого року частіше фігурували кандидати з досвідом 1–3 роки (37 %), а на другому місці за затребуваністю були кандидати з професійним стажем 3–6 років (33 %).

Трохи більш демократичними стали роботодавці у питанні графіка роботи майбутніх співробітників. Згідно з аналізом бази вакансій і пропозицій про роботу для нянь у 2018 році втричі зросла кількість вакансій з гнучким графіком.

Що стосується пошукачів, то активнішими в пошуку роботи за останній рік були кандидати зі значним досвідом роботи: 50 % кандидатів мають досвід роботи понад 6 років. Порівняно з 2017 роком більшу ініціативу проявляють пошукачі без досвіду: кількість резюме, розміщених ними, зросла з 12 % до 25 %.

Активні кандидати — кому «за»

У віковому розрізі і в 2018-му, і в 2017 роках найактивнішими були кандидати віком 51–60 років — ними було розміщено 29 % і 31 % від загальної кількості резюме відповідно. Незначно поступаються в кількості розміщених резюме кандидати віком 41–50 та 18–30 років (26 % від загальної кількості резюме у 2018 році).

Що змінилося на ринку праці з новою програмою «Муніципальна няня»

Пошукачі, які шукають роботу няні, демонструють широкий спектр навичок: грамотна мова, користування ПК, організаторські навички, робота в команді, знання дитячої психології, навички міжособистісного спілкування. Кожен четвертий кандидат, який шукає роботу няні, пише про володіння англійською. Фігурують у резюме й інші мови: німецька, французька, польська, іспанська.

Професійний захист від комах

Де б ви не працювали: у квартирі чи офісі, у великому супермаркеті чи на складі, купу неприємностей можуть створити надокучливі комахи. Особливо це стосується харчових виробництв чи магазинів. Але є вихід — професійні знищувачі комах. І найкраща пропозиція такого обладнання на сайті спеціалізованої компанії Іnsect-killer. Детальніше у каталозі професійних знищувачів комах за адресою: https://insect-killer.com.ua/3-promyshlennye-unichtozhiteli-nasekomykh

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЯк відшкодовуватимуть витрати за послугу «муніципальна няня»
Що варто знати про працю неповнолітніх
У Славуті однорічний хлопчик застряг рукою між лезами шатківниці
У Хмельницькому викрили шахрайську фірму, яка пропонувала працевлаштування за кордоном
Мешканці Шепетівщини мають можливість поповнити лави поліції

Читайте у цій рубриціЛижні гонки. Кубок світу. Українки невдало виступили на етапі в Лахті
Підтримка бізнесу 2021. «Карантинні» вісім тисяч і продовження «доступних кредитів»
Як на Хмельниччині працевлаштують колишніх чиновників РДА?
В Україні перевірятимуть законність будинків для людей похилого віку та умови проживання
У грудні 2020-го збільшився розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності
Україна отримала препарат для лікування дихальної недостатності у новонароджених