Шепетівські посадовці спростовують чутки про викрадення дітей

Кілька тижнів у Шепетівці ширяться чутки про викрадення дітей. У зв’язку з цим служба у справах дітей Шепетівської міської ради пояснює, що офіційних повідомлень про такі випадки до працівників служби не надходило. За словами старшого інспектора сектору ювенальної превенції Шепетівського відділу поліції Ольги Семенюк, до правоохоронних органів у вівторок, 18 вересня, таке повідомлення надійшло, але воно не підтвердилося. В соціальних мережах з’явилася інформація що, нібито, в сусідніх Полонському та Ізяславському районах були зафіксовані такі випадки. У цих районах, і в цілому в Хмельницькій області повідомлень про викрадення дітей не надходило.

— На обліку в службі у справах дітей перебуває 45 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, — зазначила Катерина Купрацевич, начальник служби у справах дітей. — Це підлітки, які проживають в сім’ях, де батьки ухиляються від належного виховання дітей, не створили їм повноцінних умов проживання, періодично вживають алкоголь. Крім цього, є певна категорія так званих неповних сімей, де діти потерпають від сварок між розлученими батьками, стають об’єктами розбірок відношень між ними. Батьки не можуть визначитися з порядком участі у вихованні та утриманні дітей, або не визначено місце проживання дитини з матір’ю чи батьком. Це породжує те, що іноді батьки дозволяють собі без дозволу іншої сторони забрати дитину, відповідно, громадяни звертаються в службу чи поліцію, що, мовляв, батько (мати) «викрали» дитину. В даному випадку це не розглядається як викрадення, оскільки і мати, і батько мають однакові права на дитину. Вони отримують в таких випадках консультацію про впорядкування таких відносин згідно чинного законодавства, а саме, їм необхідно звернутися із відповідною заявою до органу опіки та піклування виконавчого комітету Шепетівської міської ради.

2 випадки, які могли стати підставою для чуток

Можливо, на поширення чуток впливають різноманітні випадки. Так, нещодавно стався випадок, свідками якого були сусіди багатоповерхових будинків, приватних помешкань тощо. 17 вересня 2018 року малолітня дитина після школи не повернулась додому. Стривожений батько самотужки шукав її, після чого повідомив поліцію про зникнення. І тільки пізно ввечері працівникам поліції спільно зі службою у справах дітей вдалося встановити, що дитина перебувала у рідної бабусі. Вона без дозволу батька, не попередивши його, маючи з ним неприязні стосунки, забрала дитину до себе. Тривогу і хвилювання викликало те, що бабуся дитини схильна до вживання алкоголю, довго не відчиняла двері. З нею проведена роз’яснювальна робота, попереджено про недопущення подібних випадків в подальшому.

Ще один випадок нещодавно трапився на подвір’ї однієї із центральних вулиць міста у пізній вечірній час. Молода жінка, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, залишила напризволяще дитину, а з іншою дитиною пішки пішла додому на околицю міста. Під час обстеження умов проживання сім’ї було встановлено, що мати вживає алкогольні напої, не доглядає дітей, залишає їх на бабу. В даний час готуються документи на позбавлення матері батьківських прав.

Зникнення і викрадення — різні речі

Часто про зникнення малолітньої дитини повідомляє одна жителька міста, яка не справляється з вихованням сина. Дитина гіперактивна, втікає від матері, може ночувати будь-де. Працівники поліції, педагоги школи часто розшукують її. Служба ініціювала позбавлення матері батьківських прав, пізніше — відібрання від неї дитини, проте, позовні вимоги судом не були задоволені.

Можливо, відлуння ось таких різноманітних ситуацій є причиною безпідставних чуток. Саме тому слід розрізняти викрадення дитини і різні життєві ситуації, які трапляються в сім’ях.

Не панікуйте, а подбайте про дітей

Чутки, які обростають новими «деталями», не повинні бути причиною паніки серед мешканців міста.

— При отриманні інформації про порушення прав та інтересів дітей, будь-яку загрозу їх життю та здоров’ю звертайтеся в поліцію за телефоном «102» та до служби у справах дітей (тел. 4-01-50, кабінет 419 міськвиконкому), — додала Катерина Василівна.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці