Шепетівчанин відстояв право на спадщину в суді

Чоловік, який звернувся до Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, через відсутність правовстановлювальних документів не міг оформити спадщину після смерті матері.

Справу доручили адвокатові, який співпрацює з системою безоплатної правової допомоги. В результаті суд дійшов висновку, що за позивачем слід визнати право власності на вказане майно в порядку спадкування.

Для надання правової допомоги клієнтові в місцевому центрі призначили адвоката Сергія Вітюка (доручення № 2204–0000084 від 23.03.2018), який звернувся до суду з відповідним позовом.

Вимоги позову адвокат підтвердив наданими суду документами: копіями свідоцтв про народження спадкоємців, свідоцтвом про смерть спадкодавця, заповітом, копією технічного паспорта на садибний (індивідуальний) житловий будинок, рішенням виконавчого комітету Шепетівської районної ради, довідкою КП «Шепетівське бюро технічної інвентаризації» про вартість домоволодіння, довідкою приватного нотаріуса Шепетівського районного нотаріального округу, копією спадкової справи, відкритою після смерті спадкодавця.

Під час судового розгляду справи адвокат пояснив, що за життя мати позивача склала заповіт, відповідно до якого все майно заповіла своїм дітям — позивачеві та його сестрі. У 2014 році мати позивача померла, відтак відкрилася спадщина на домоволодіння. У визначений законом строк позивач звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини за заповітом, однак отримав відмову нотаріуса видавати свідоцтво про право на спадщину в зв’язку з відсутністю правовстановлювальних документів.

Сестра позивача у судовому засіданні позов визнала, зазначивши, що оформляти свої спадкові права на домоволодіння наміру немає.

Враховуючи те, що домоволодіння належало померлій на праві приватної власності та увійшло до складу спадщини, за життя останньою не було належним чином оформлено, що позбавляє позивача можливості оформити спадщину у нотаріуса, 4 квітня 2018 року Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області дійшов висновку, що за позивачем слід визнати право власності на вказане майно в порядку спадкування.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезоплатна правова допомога
Безоплатна правова допомога
Безоплатна правова допомога
Безоплатна правова допомога

Читайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога