За жінкою визнали право власності на частину будинку, придбаного в шлюбі

За жінкою визнали право власності на частину будинку, придбаного в шлюбі

Адвокат, призначений у Старокостянтинівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги в справі про поділ спільного майна подружжя, домігся визнання за клієнткою права на частку в спільному майні.

Жінка, яка звернулася до Старокостянтинівського місцевого центру, потребувала допомоги в питанні поділу житлового будинку. Клієнтка розповіла, що, перебуваючи в шлюбі, разом із колишнім чоловіком за спільні кошти придбали нерухомість та оформили договір купівлі-продажу на чоловіка. У 2006 році шлюб розірвали, однак жінка продовжила мешкати у спільному будинку. На момент звернення чоловік мав намір продати будинок, оскільки вважає його тільки своєю власністю.
Для захисту інтересів клієнтки у місцевому центрі призначили адвоката, який, ознайомившись зі справою, подав до суду позовну заяву про поділ спільного майна подружжя. За результатами розгляду справи, Старокостянтинівський районний суд 27 березня 2018 року позов задовольнив та визнав за клієнткою право власності на половину житлового будинку.
Колишній чоловік позивачки не погодився з таким рішенням і звернувся зі скаргою до апеляційної інстанції, однак колегія суддів Апеляційного суду Хмельницької області у постанові від 12 червня 2018 року дійшла висновку про правильність та обґрунтованість рішення районного суду та залишила його без змін.

Роз’яснення законодавства

Згідно з чинним законодавством, а саме ч. 3 ст. 368 Цивільного кодексу України, ч. 1 ст. 60 та ст. 63 Сімейного кодексу України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності, навіть якщо один із подружжя не мав за поважною причиною самостійного заробітку (доходу). Кожен з подружжя має рівні права володіння, користування і розпорядження цим майном, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
Розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу, відповідно до ч. 1 ст. 68 цього ж Кодексу.

Частиною 1 ст. 70 Сімейного кодексу України передбачено, що у разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частка майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Відповідно до роз’яснень, які містяться у п. 15 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 11 від 21 грудня 2007 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя», початок позовної давності для вимоги про поділ спільного майна подружжя, шлюб якого розірвано, обчислюється не з дати прийняття постанови державного органу РАЦС (статті 106, 107 Сімейного кодексу України) чи з дати набрання рішенням суду законної сили (статті 109, 110 Сімейного кодексу України), а від дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності (ч. 2 ст. 72 Сімейного кодексу України).

Нагадаємо, що безкоштовні консультації з правових питань, роз’яснення законодавства (для всіх без винятку категорій громадян), а також безоплатні послуги захисту та представництва в суді (для незахищених верств населення) можна отримати в центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги або бюро правової допомоги. Дізнатися адресу найближчого до Вас центру чи бюро можна, зателефонувавши за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги в Україні; цілодобово та безкоштовно в межах України).

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВихід на пенсію з 63 років: нові правила в 2021 році
У Хмельницькому центрі БВПД розповіли, що робити, коли виплачувати кредит в повному обсязі не під силу
Сільське подружжя примирилося у Шепетівському суді
На Хмельничині адвокат допоміг заволодіти державними грошима в розмірі понад 800 тисяч гривень
Чи можуть мешканці висаджувати у дворі дерева та встановлювати декоративні скульптури
Борги при розлученні: кому виплачувати

Читайте у цій рубриціПатрульні полісмени закликають у мороз подбати про безпритульних чотирилапих
Локдаун і морози: чи будуть у Шепетівському районі пункти обігріву?
В Уряді пропонують знизити ціну газу на 30% для усіх побутових споживачів
Ряди київського «Динамо» може поповнити колишня зірка донецького «Шахтаря»
Локдаун та тарифи: у Шепетівці та Славуті депутати збираються на позачергові сесії
Придбати залізничні квитки можна у Viber та Telegram