Чому в окремих багатоповерхівках Шепетівки не можна встановити індивідуалку?

Чому в окремих багатоповерхівках Шепетівки не можна встановити індивідуалку?

Із завершенням опалювального періоду в Шепетівці закипіла робота щодо встановлення індивідуального опалення. Враховуючи останній скандальний опалювальний сезон, охочих мати власне «тепло» у квартирах було кілька тисяч осіб. Таку цифру озвучили нам у ПАТ «Шепетівкагаз».

Зустріч з газівниками була не випадковою, причиною став лист у редакцію від шепетівчанина Сергія Самсоненка:

«В 2017–2018 роках місто мало проблеми з теплопостачанням. Багато жителів після минулорічних проблем з опаленням почали переходити на індивідуальне. Це можуть зробити практично всі шепетівчани, крім декількох будинків на проспекті Миру, а саме: буд. 14, 20, 22, 24. Про цю проблему з нехваткою газу для індивідуального опалення було відомо ще лютому 2018 року. Для її вирішення необхідно протягнути додаткову трубу від 14 будинку до 24. Головний інженер газового господарства Личик Ю. В. повідомив, що в лютому в міськвиконком був направлений лист про проблему з газопостачанням цих будинків. Пройшло вже 4 місяці, але міськвиконком цю проблему не вирішує. Хотілось би на сторінках вашого видання прочитати, як вирішується ця проблема?! Бо технічні умови теплопостачальника багато людей одержали, заплативши майже 700 гривень, а дозвіл на початок робіт в цих будинках отримати не можуть».

Прокоментував ситуацію головний інженер ПАТ «Шепетівкагаз» Юрій Личик:

Чому в окремих багатоповерхівках Шепетівки не можна встановити індивідуалку?

— Свого часу проектна група та служба експлуатації обстежила будинки, мешканці яких звернулися за дозволами, і дійшла висновку, що не всі існуючі газопроводи розраховані для встановлення індивідуального опалення. Наприкінці січня 2018 року в міську раду був направлений лист стосовно робіт, які потрібно здійснити у зазначених будинках, аби встановити індивідуальне опалення. В одних місцях необхідна заміна газопроводів, в інших будівництво нових фасадних. Проаналізовано схему споживання у будинках на проспекті Миру №№ 14, 16, 16-А, 18, 20, 22, 24 — там в зимовий час не вистачає тиску газу, ми змушені власними силами його підтримувати. Зазначені багатоповерхівки потребують об’єднання в єдину систему газопостачання, зі встановленням додаткової ШГРП із закільцюванням на вул. Миколи Дзявульського, Горбатюка та Степана Бандери. У 2018 році інвестиційною програмою ПАТ «Шепетівкагаз» передбачено встановлення додаткової шафи ГРП на проспекті Миру, 14 для підтримання тиску майбутньої об’єднаної системи.

Дозвіл на встановлення ШГРП газконтора отримала ще весною, але розпочати роботи неможна, допоки не буде відключено газопостачання. Вже на наступному тижні, 19 липня, місто на кілька днів відключать від газопостачання, саме в цей час газівники здійснять врізання у газопровід на проспекті Миру. А восени там встановлять саму ШГРП. Примітно, що на фоні з можливими проблемами із газопостачанням, у приватному секторі та деякі установи міста вже перейшли на твердопаливне опалення. Завдяки таким компаніям як Ваш Комин, такий перехід відбувається швидко та «безболісно». І така тенденція зберігатиметься.

— Від шафи йдуть газопроводи фасадні, які належать власнику будинку. Саме він і має забезпечити будівництво фасадних газопроводів. На сьогоднішній день власниками будинку є житлово-комунальне господарство — міська рада, або ОСББ. Допоки не буде вирішено питання з об’єднанням єдиної системи газопостачання проекти на індивідуальне опалення в роботу брати не будемо, — зазначив головний інженер.

Цієї зими близько 2000 містян звернулося щодо встановлення індивідуального опалення, лише для 950 осіб виготовили проекти. Черга містян, які чекають на початок робіт із встановлення індивідуальних газових котлів становить близь 200 осіб, а роботи розписані вже до грудня. В «Шепетівкагаз» повідомили, що цьогоріч ще жоден будинок цілісно не від’єднався від централізованого опалення.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


11 коментарів до статті «Чому в окремих багатоповерхівках Шепетівки не можна встановити індивідуалку?»

  1. Тамара Петрук коментує:

    Якщо біля будинку є міні котельня то навіщо дозволяти індив.

  2. Tania Kolengaev коментує:

    А сколько сейчас стоит индивидуальное отопление ? Подскажите пожалуйста.

  3. Самсоненко Сергій коментує:

    Дякую за коментар цієї проблеми. Мені здалося, що напрвляючи Вам лист, я хотів би бачити на сторінках вашого видання, як бачить вирішення цієї проблеми міська влада? Про позицію го­лов­ного ін­же­нера ПАТ «Ше­пе­тів­ка­газ» Юрія Ли­чика мені відомо і я про це писав у листі. Прошу на ваших шпальтах викласти, як бачить вирішення цієї проблеми міська влада.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівці проведуть гідравлічні випробування системи опалення
У Шепетівці мають намір підвищити тарифи на теплопостачання для усіх споживачів
У Шепетівці невстановлені особи проводять опитування стосовно від’єднання від тепломережі
У Шепетівці 79 будинків отримають першочергове право на від’єднання від тепломережі
У Шепетівці 1-, 2- та 3-поверхові будинки планують перевести на індивідуальне опалення
Віталій Кличко підтримав голів громад Хмельниччини та звернувся до Президента

Читайте у цій рубриціПрезидент України підписав закони щодо пільгового розмитнення автомобілів
Жіночі босоніжки в інтернет-магазині LeBoutique: 5 топових варіантів
«Суд у смартфоні»: що це і навіщо потрібно?
На самшит полює небезпечний шкідник
Карантинних 8 тисяч гривень отримали 75 тисяч найманих працівників
Майже 7 тисяч сімей скористалися «теплими кредитами»