Очільник Хмельницької ОДА втрутився в підготовку до опалювального сезону

Очільник Хмельницької ОДА втрутився в підготовку до опалювального сезону

Якщо в минулому році під час зриву опалювального сезону у Шепетівці колишній голова Хмельницької облдержадміністрації присилав своїх заступників, то новий керманич приїхав у місто самостійно з’ясовувати ситуацію.

Відтак у вівторок, 10 липня, на зустріч з очільником Хмельниччини Вадимом Лозовим у Шепетівську міську раду прийшли міський голова, його заступники та начальники управлінь. Оскільки розмова йшла про теплопостачання, то були присутні юрист ПАТ «Шепетівка газ» Мирослава Гурбан та представники ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» разом із директором Олександром Пустовойтом.

Михайло Полодюк охарактеризував цю зустріч, як таку що проходить на високому та розширеному рівні:

— Прошу всіх виступаючих викладати інформацію так, щоб розмова вийшла більш конструктивною, а не перетворилася на демонстрацію думок. Оскільки кінцева мета зустрічі — це своєчасний початок опалювального сезону.

Головне, що цікавило Вадима Лозового, — це договір реструктуризації боргу ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» перед НАК «Нафтогаз України». Адже це є головною запорукою для отримання номінацій на газ. Окрім того, цей договір був серед обов’язкових доручень облдержадміністрації, які теплопостачальна компанія мала вже виконати.

У своєму виступі Олександр Пустовойт прозвітував про виконану роботу підприємства, озвучив різницю у тарифах.

— Маємо намір звернутися до міської ради з листом-проханням, аби передбачили кошти на від’єднання від централізованого опалення для малозабезпечених сімей, що проживають на вулицях Залізничній та Длужневського. Оскільки утримання цих вулиць на централізованому опаленні є досить збитковим для нашого підприємства, — звернувся директор ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

З його вуст прозвучали ще цифри стосовно заборгованості, субсидій та плани щодо модернізації об’єктів централізованого опалення. Але ні слова про договір реструктуризації боргу.

— Ви мали заключити цей договір. Ви заключили його? — запитав Вадим Лозовий в Олександра Пустовойта.

— Він ще у процесі, — відповів директор ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

Очільник Хмельницької ОДА втрутився в підготовку до опалювального сезону

— Станом на сьогодні ваш борг 60 мільйонів. При такому великому борзі, я не думаю, що опалювальний сезон розпочнеться вчасно. Але зараз я кажу і своїм заступникам, і вашому міському голові і вам — ваша чітка задача розпочати опалювальний сезон вчасно, — сказав як відрізав Вадим Лозовий.

Та далі обговорення зайшло в глухий кут, адже знову мова зайшла про борги. До слова запросили юриста ПАТ «Шепетівка Газ» Мирославу Гурбан, аби і вона озвучила суму за несанкціоновано відібраний газ теплопостачальним підприємством:

— «Укртрансгаз» звернувся до нашого товариства з позовом у 108 мільйонів. Ця сума включає в себе послугу балансування, яка була надана нашому товариству за ті обсяги газу, які співпадають з обсягами, що спожило ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» у період 2016–2017 років. Якщо рішенням суду цю суму покладуть на наше підприємство, то ми будемо змушені, відповідно до чинного законодавства, помножити цю суму на коефіцієнт 2 і виставити її ТОВ «Шепетівка Енергоінвест». У цьому випадку це не 108 мільйонів, а понад 217-ть. А ще відповідно до умов договору з ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», якщо підприємство має заборгованість, то відповідно договору наша розподільча компанія цьому споживачу давати газ немає права.

Заслухавши всіх, хто бажав висловитися, очільник Хмельниччини сказав:

— Звичайний алгоритм дій ви мені маєте надати. Сьогодні ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» — це самостійна одиниця. А цю схему, скажімо відверто, яка була на рівні держави, він отримав у спадок. То ж вирішити нам треба, чи ми його топимо взагалі і забуваємо… Хоча такого рішення ви мені також не надаєте. Отже, має бути законний алгоритм злагоджених дій міської ради, депутатського корпусу. А на сьогоднішній день ми тупцюємо на одному місці.

Кілька тижнів дав голова ОДА на укладання договору реструктуризації боргу ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

— Не буде договору, то ми ліквідуємо ось це незрозуміле підприємство і заберемо назад мережі, — поставив крапку в цій зустрічі Вадим Лозовий.

Хто винуватий у цій кризовій ситуації — зрозуміло вже давно, а що з цим робити — відповідь так і не прозвучала. Втішає лише обіцянка голови Хмельницької ОДА перевірити стан теплових лічильників, документацію та готовність ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» надавати для населення міста Шепетівки послугу з централізованого опалення восени.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


4 коментарі до статті «Очільник Хмельницької ОДА втрутився в підготовку до опалювального сезону»

 1. Тамара Петрук коментує:

  Дуже хочетьмя вірити що
  Енергоінвест помре.і не пухом йому земля

 2. Кидайте в мене тапками, але цей рік тепломережа має працювати. Перше – велика частина шепетівки не може перейти на індивідуальку по одній причині – це великі кошти. Друге – в Шепетівці є декілька злощасних домів на проспекті де фізично не можна зробити опалення, через те що газова система не витримає. Що робити всім цим людям?

 3. В коментує:

  І знову обіцянки-цяцянки… Цікаво, яким чином візитер із Хмельницького збирається ліквідовувати “це незрозуміле підприємство”.

 4. Тамара Петрук коментує:

  Я мала на увазі що енергоінвест перейде до громади міста.буде підпорядкований викрнкому назавжди.
  Не потрібні нам ахметки в нашому місті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


У громаді на Шепетівщині вже готуються до опалювального сезону і не забувають про захисників
Начальник ГУ ПФУ на Хмельниччині розповів про субсидії на новий сезон
У Славутській громаді заклади освіти вже готуються до опалювального сезону
У Подільському лісовому офісі зазначили, що найдешевше дрова обходяться мешканцям Хмельниччини

Читайте у цій рубриці


Підвищення акцизу на пальне: коли та наскільки зростуть ціни на бензин, дизель та газ
В Україні за травень шістнадцятеро потрапили у лікарні через небезпечну недугу
Україна відмовляється від дитбудинків сімейного типу: що буде натомість
Хмельницьке бюро СМЕ отримало нове сучасне лабораторне обладнання
FacebookTelegramViberWhatsAppX