Хмельниччина найбільше експортує зернових культур

У січні–лютому обсяги експорту та імпорту товарів становили відповідно 85,5 млн дол. США і 60,2 млн дол. Порівняно з січнем–лютим 2017 року експорт збільшився на 41,1 % (24,9 млн дол.), імпорт — на 20,8 % (10,4 млн дол.). Додатне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 25,3 млн дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 1,42.

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами з 94 країн світу.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 44,9 млн дол., або 52,5 % від загального обсягу експорту, та збільшився порівняно з січнем–лютим 2017 року на 18,3 млн дол. (в 1,7 раза).

Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Польщі, Німеччини, Іспанії, Італії, Нідерландів, Бельгії.

Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Єгипту, Російської Федерації, Білорусі, Молдови.

У загальному обсязі експорту товарів порівняно з січнем–лютим 2017 року збільшилась частка зернових культур; продукції борошномельно-круп’яної промисловості; залишків і відходів харчової промисловості. Натомість зменшилась частка насіння і плодів олійних рослин; пластмас, полімерних матеріалів; цукру і кондитерських виробів з цукру; жирів та олій тваринного або рослинного походження.

Імпорт товарів з країн Європейського Союзу становив 32,1 млн дол., або 53,4 % від загального обсягу та збільшився проти січня–лютого 2017 року на 6,9 млн дол. (27,7 %).

Серед країн ЄС найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися з Німеччини та Польщі.

Серед інших країн світу найбільші імпортні поставки товарів надходили з Китаю, Саудівської Аравії, Туреччини, Російської Федерації та Білорусі.

У загальному обсязі імпорту товарів збільшилася частка механічних машин; засобів наземного транспорту, крім залізничного; каучуку, ґуми. Зменшилась частка електричних машин; виробів з чорних металів; палива мінерального, нафти і продуктів її перегонки.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці