Чому абітурієнтам варто поспішити виготовити ID-картки?

22 травня у Шепетівці, як і в інших містах України розпочнеться основна сесія загального незалежного оцінювання. Цьогоріч є свої нововведення, але незмінним важливим етапом вступу до закладу вищої освіти залишається збір всіх необхідних документів. Тому Державна міграційна служба (ДМС), як і Міністерство освіти, наголошують, що оформити ID-карту, краще заздалегідь.

— Керівникам обласних управлінь міграційної служби надано доручення щодо організації максимального сприяння процесу оформлення ID-карток випускникам загальноосвітніх навчальних закладів. Керівники територіальних підрозділів, у співпраці із місцевими управліннями освіти та керівниками навчальних закладів вирішуватимуть питання організації прийому учнів в окремо встановлені години та невідкладно прийматимуть рішення про документування після проведення відповідних перевірок, — розповіла Юлія Літвін, начальник Шепетівського територіального підрозділу Державної міграційної служби України.

Для оформлення ID-картки вперше школярам необхідно звернутися до підрозділу ДМС за місцем реєстрації та надати свідоцтво про народження, паспорти батьків (або одного з них), довідку про реєстрацію місця проживання (видає орган реєстрації, утворений місцевою адміністрацією). Перший паспорт у формі ID-картки видається безкоштовно.

При вступі в заклад вищої освіти у абітурієнта повинен бути документ, що засвідчує особу. Вступити за свідоцтвом про народження зможуть тільки ті, кому 14 років виповнилося після 1 травня 2018 року. Всім іншим 14-річним абітурієнтам радять виготовити ID-картки.

— Перший паспорт громадянина України після досягнення 14 років — ID-картка — видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви на його отримання, — повідомили у Державній міграційній службі.

Звернутися за оформленням паспорта необхідно не пізніше, ніж через місяць після досягнення 14-річного віку.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезоплатна правова допомога

Читайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога