Особливості пробного ЗНО для Шепетівщини

Особливості пробного ЗНО для Шепетівщини

Участь у пробному тестуванні передає абітурієнту справжню атмосферу зовнішнього незалежного оцінювання. Навіщо воно для учнів та всіх, хто бажає отримати сертифікат для вступу у вищий навчальний заклад, ми дізнавалися у Ірини Якимчук, завідуючої сектором ЗНО та моніторингу якості освіти.

Впродовж якого терміну триватиме реєстрація на пробне ЗНО?

— Реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме упродовж 9–30 січня. Усім, хто бажає, можна зареєструватися на сайті Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти, пройшовши через доступні й зрозумілі покрокові інструкції.Участь у пробному ЗНО є добровільною і платною. Вартість одного пробного тестування для учасника складає 129 грн. Оплату можна здійснити в банківських установах України, або в установах інших учасників фінансових послуг до 6 лютого включно.

Навіщо ввели пробне тестування?

— Вважаю, що розглядати пробне тестування, як форму перевірки знань учня можна частково. Адже стовідсоткове правильне виконання завдань на пробному ЗНО не дає гарантії такої якості виконання на основній сесії. І — навпаки. Результат пробного дає розуміння, що конкретно ті, наприклад, тридцять чи сорок п’ять завдань учень виконав ось так. Та й не факт, що на реальному ЗНО ті самі завдання учень виконав би так само. Адже там спрацьовуватимуть різні фактори: самопочуття, хвилювання, страх не виправдати сподівання батьків і учителя. На пробному вплив таких факторів мінімальний або узагалі відсутній. Чи дасть участь у пробному тестуванні можливість ліквідувати хвилювання на основній сесії? Навряд. Адже саме результат ЗНО впливатиме на отримання нашими випускниками статусу першокурсника, можливість навчатися за кошти державного бюджету. А це, погодьтесь, серйозні речі. Тут є за що хвилюватися.Пробне ЗНО дає можливість ознайомитися з процедурою проведення, підготуватися психологічно до проходження тестування, ознайомитися з форматами тестових зошитів, розрахувати час на виконання завдань, потренуватися в заповненні бланків відповідей тощо. Тому радимо максимально використати можливість випробувати себе у ситуації максимально наближеній до зовнішнього незалежного оцінювання.Варто зазначити, що цьогоріч на ЗНО з іноземних мов буде включене завдання з аудіювання. Тому аудиторії на пробному тестуванні з цих предметів будуть оснащені аудіовідтворюючими пристроями для дотримання усієї процедури.Минулоріч уперше в пробному ЗНО брали участь деякі наші десятикласники. По завершенню вони зізналися, що їм було цікаво, вони не хвилювалися і не розуміли, чому ЗНО є основним «страховиськом» і нічним кошмаром випускників. Прогнозуємо, що цього року кількість десятикласників, яких ми зустрінемо у пункті пробного ЗНО, буде більшою.

Чи є особливості у проведенні пробного ЗНО в нашому регіоні?

— Наш регіон немає якоїсь особливої специфіки щодо проведення пробного тестування. Ми працюємо в унісон із особливостями, визначеними Міністерством освіти і науки України та Українським центром оцінювання якості освіти. Ці установи визначають специфіку, і вона є однаковою для усієї України. У 2018-му пробне ЗНО відбудеться 24 березня — з української мови і літератури, та 31 березня — з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, фізики, французької мови, хімії.Станом на 15 січня кількість зареєстрованих на пробне ЗНО у м. Шепетівці складала 92 абітурієнти. Остаточно мережу пунктів пробного ЗНО буде сформовано після завершення реєстрації. Тоді, виходячи з кількості зареєстрованих учасників, дізнаємося, скільки необхідно аудиторій. НВК «ЗОШ-гімназія» є закладом, який традиційно є пунктом пробного ЗНО. І цей рік не стане виключенням. Якщо наш прогноз про збільшення кількості учасників пробного ЗНО справдиться, мережу пунктів буде розширено.

З огляду на статистику попередніх років, чи впливає пробне ЗНО на результати основних сесій?

— Простежити зв’язок між участю абітурієнта у пробному тестуванні та його результатом у основній сесії складно. Та й навряд чи інформативно. І, на мою думку, не дуже цікаво. Але я переконана в існування тісного зв’язку між результатом ЗНО та повсякденною наполегливою працею випускника. Ці двоє — нерозлучна парочка. Тому я не вірю у «неякісні тести», «складені непрофесіоналами», які «виходять за межі програми». Водночас, я вірю у силу маленьких, але непогамовних кроків у роботі над удосконаленням. Я вірю у силу впертої і систематичної роботи над інтелектом. Я вірю у силу розуму, а не у силу виправдань.

Дякую за розмову!

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


В Україні стартувала реєстрація для проходження НМТ
Що чекає на абітурієнтів у вступній кампанії 2024 року
Що таке ідіоми в англійській мові
«НМТ на 200 балів». Добірка безкоштовних ресурсів з підготовки до НМТ-2024

Читайте у цій рубриці


Школам рекомендуватимуть змістити навчання на теплий період
Не дожила 2 роки до 100-річчя: у Шепетівці реорганізують одну із гімназій
У Шепетівку з’їхалися освітяни з різних регіонів України
На Шепетівщині поліція з’ясовувала причини відсутності деяких учнів у профліцеї
FacebookTelegramViberWhatsAppX