У Шепетівському районі протест селян наніс збитків компанії «Голден Тайл» на 250 тисяч гривень

Сьогодні вранці, 10 травня, мешканці села Михайлючки Шепетівського району, перекрили рух автомобілів до ПрАТ «Майдан-Вильський комбінат вогнетривів».

Підприємство здало в суборенду компанії з виготовлення плитки «Голден Тайл» земельну ділянку. Сировину для виготовлення плитки видобувають кар’єрним способом у Полонському районі. Звідти вантажівками транспортують пегматити у Михайлючку, де висипають їх під відкритим небом. Терикони породи тягнуться на кілька сотень метрів. Пегматити завантажують у вагони та експортують за кордон. Щодень вантажівки здійснюють 50 ходок, щоб сировиною завантажити майже 30 вагонів.

Селяни нарікають, що вагони відправляють у Росію.

Все добре, бо інвестори щороку платять до сільського бюджету за оренду земельної ділянки майже 1 млн 250 тисяч гривень, але селяни повстали, бо промзона знаходиться поблизу школи та дитячого садочка, до найближчої хати 20–30 метрів.

— Вагони миють, а вода потрапляє до наших криниць, — розповіла активістка Лариса. — Уявляєте, яку воду ми п’ємо, а ще дихаємо пилом. У дітей такий кашель, що лікуємо і нічого не допомагає. У мене на ногах алергія, теж ніщо не допомагає.

Діти зі школи повертаються повз терикони, буває, що їм доводиться лізти під вагони, які чекають на завантаження на залізничних коліях.

— Я живу неподалік заводу, який, до того ж, працює цілодобово, — розповіла активістка Наталія. — Внуки вночі кидаються від гуркоту, вікна в хаті не відкриваємо.

Вийшли на дорогу навіть матері з немовлятами.

— Доньці виповнилося рік і сім місяців, а синові лише півроку, — розповіла молода мама. — Дитячі речі не можу сушити на вулиці, вкриваються шаром пилу.

Найстаршій учасниці 85 років:

— Я хочу дожити свого віку спокійно, а не прокидатися вночі від гуркоту машин, та дихати пилюкою.

Мешканці скаржаться, що за останні два роки онкологічні хвороби діагностували майже в 70 людей. Обурені селяни вимагають, щоб підприємство перенесло свою діяльність у Полонський район, де проводять видобуток породи.

— Ця акція протесту вже завдала підприємству майже 250 тисяч гривень збитків, — розповів директор Іван Свінціцький. — 250 працівників не працювали протягом дня, також доведеться заплатити замовнику штрафні санкції.

До протестувальників приїхали працівники поліції. Вони провели зустріч із сільським головою, активістами та керівництвом підприємств.

Діалог перенесли на завтра, але селяни пообіцяли, що з дороги не підуть, допоки їхні вимоги не задовільнять.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «У Шепетівському районі протест селян наніс збитків компанії «Голден Тайл» на 250 тисяч гривень»

  1. Молодці ! Ніякі гроші не вартують здоров’ я дітей.

  2. Pavlo Kotenko коментує:

    Ну буде податків – доведеться відмовитися від соціальних вигод


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці