Три відсотки подолян скористалися платними медичними послугами

Для вивчення думки населення країни та її регіонів про стан свого здоров’я та доступність медичних послуг, органи державної статистики вторік у жовтні провели опитування серед домогосподарств, що беруть участь у вибірковому обстеженні умов їх життя.

Зокрема, на Хмельниччині сім осіб із десяти хворіли протягом року, що передував опитуванню. Третина мешканців області мали хронічні захворювання. Найпоширенішими хворобами вже традиційно були названі гіпертонія та серцеві захворювання.

За медичною допомогою 84 % мешканців нашої області зверталися до поліклініки, кожен шостий скористався послугами сімейного лікаря в поліклініці, майже 3 % наших краян відвідали платні медичні установи та приватно-практикуючих лікарів, дві особи зі ста викликали швидку медичну допомогу.

Доступність медичної допомоги значною мірою залежить від фінансових можливостей домогосподарств. Так, 8 % домогосподарств, у яких хто-небудь протягом року потребував медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя, повідомили про випадки неможливості задовольнити свої потреби. Основною причиною недоступності окремих видів медичної допомоги переважна більшість домогосподарств, як і в попередні роки, вказала занадто високу вартість ліків, медичних товарів та послуг охорони здоров’я.

Програмою опитування було також передбачено вивчення питань щодо народжуваності. За його підсумками на Поділлі серед жінок у віці 15 років і старші 86 % за своє життя народжували дітей. Майже половина з них народили по двоє дітей, більше третини — по одній, кожна восьма — трьох дітей і більше. Первістка, в основному, народжували жінки у віці 20–24 років.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога