Медицина для шепетівчан: створюємо «своє», або Мовчки віддаємо?

У Шепетівці створять міський центр первинної медико-санітарної допомоги. Форма закладу, як того і передбачає медична реформа, — комунальне некомерційне підприємство. Під час останньої чергової сесії Шепетівської міської ради, 5 квітня, за відповідне рішення проголосувала депутатська більшість. Для цього прийняли статут комунального некомерційного підприємства.

Відповідно до затвердженого статуту комунального некомерційного підприємства «Шепетівський центр первинної медико-санітарної допомоги» на нього покладено завдання з надання первинної медичної допомоги, здійснення управління медичним обслуговуванням населення території міста Шепетівки, вжиття заходів з профілактики захворювання населення, підтримки громадського здоров’я.

— Тільки у 2017 році з міського для районного бюджету виділено понад 3 мільйони гривень на субвенцію в галузі охорони здоров’я. Лише з цієї цифри стає зрозумілим, чому ми маємо створити міський центр. То ж наразі ми, або рухаємося вперед, або й надалі мовчки віддаємо і з усім погоджуємося, — зазначила автор проекту Наталія Стасюк, заступник міського голови.

Висновок щодо фінансової спроможності громади міста Шепетівки для створення міського центру ПМСД під час сесії надав і начальник фінансового управління Василь Дрищ.

Він запевнив, що у разі створення міських амбулаторій місцева влада має можливість, щоб залучити медиків, допомогти їм із житлом. Також Василь Олексійович додав, що за останні роки з міського бюджету виділено значну суму коштів на закупівлю медичного обладнання та медикаментів для районної лікарні.

— На минулому тижні в обласному департаменті охорони здоров’я відбулася колегія, на якій обговорювали стан фінансування закладів охорони здоров’я. І наш район на останньому місці. У Шепетівському районі 4 заклади охорони здоров’я. Ми маємо медичну субвенцію, але вона не покриває витрат на оплату праці. Наразі працівники лікарні не отримали за березень зарплату. А якщо створиться ще один заклад (міський, — Авт.), то така ситуація може скластися і у первинній ланці, — у виступі сказала Валентина Савчук, головний лікар Шепетівської ЦРЛ.

Валентину Савчук, яка є також депутатом міської ради, цікавило, чи мають органи місцевого самоврядування приймати рішення про створення міського центру ПМСД? Адже, зі слів головного лікаря, у Хмельницькій області роботу центрів первинної та вторинної ланки медицини координує Департамент охорони здоров’я.

— З департаментом ми не радилися з цього питання, оскільки органи місцевого самоврядування мають повноваження приймати таке рішення, — відповіла Наталія Стасюк.

В ході обговорення проекту з’ясувалося — створення міського центру ПМСД дає чимало переваг, однією з таких є те, що податки залишаються в місті. Адже в 2017 році рішенням сесії районної ради Центральну районну лікарню перереєстровано у селі Плесні, Центр первинної медико-санітарної допомоги у селі Корчику. Відтак бюджет міста позбавився грошового надходження більше 6 000 000 гривень.

— Під час прийняття такого рішення, районна рада не запросила нікого з міської ради взяти участь в обговоренні, не було дискусії. Тихенько вирішили, скликали сесію, проголосували, і щасливі, що переїхали в Корчик та Плесну, — сказав у виступі міський голова Михайло Полодюк.

Декого з депутатів цікавило, чи планується створити Центр у віддаленому мікрорайоні міста селищі Косецькому. Доповідач сказала, що в цьому мікрорайоні планують відкрити окрему амбулаторію (взагалі у місті створять 5 амбулаторій).

Питання про «своє» та «міське» робоча група вивчала як слід. Окрім того, що до її складу ввійшли юрист, фінансист, лікарі, депутати та представники місцевого самоврядування, група їздила переймати досвід міського центру ПМСД у Новоград-Волинський. Там подібний заклад функціонує із 2004 року. Шепетівчани ознайомилися зі схожою системою надання медичних послуг первинної ланки медицини.

Учасник делегації Володимир Мазаєв у своєму виступі зазначив, що у випадку створення міського центру ПМСД жителі Шепетівки зможуть реально бачити, куди йдуть гроші.

Попереду ще реєстрація комунального некомерційного підприємства «Шепетівський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», далі оформлення усіх необхідних документів, організація роботи амбулаторій. І лише після цього можна буде говорити, що міська громада буде нести відповідальність за сферу охорони здоров’я в Шепетівці.

На сайті Шепетівської міської ради йдеться, що допоки не передано функцію забезпечення медичними послугами у місто, не створено амбулаторій і не облаштовано матеріально-технічну базу тощо, шепетівчани обслуговуються на базі діючого Центру первинної медико-санітарної допомоги, що розміщується в приміщеннях Центральної районної лікарні.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Медицина для шепетівчан: створюємо «своє», або Мовчки віддаємо?»

  1. Олексій Шимчук коментує:

    Переїхали в Плесну і Корчик-це цікаво)))
    А от з міським цен­тром ПМСД не зрозуміло.В міській раді є лишніх пару мільйонів гривень?І куди буде проводитись госпіталізація хворих?В районну лікарню? Виходить, треба побудувати міську лікарню…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога