Газтрон розповів, як Україна та Польща можуть разом зупинити імпорт російського газу

Газтрон розповів, як Україна та Польща можуть разом зупинити імпорт російського газу

Завдяки співпраці з Польщею Україна зможе позбутися російського газу, який потрапляє на її територію у складі блендів. Про це в коментарі виданню The Page заявив Владислав Колодяжний, CEO «Газтрон-Україна» (GT Group). За словами експерта, аби зробити український ринок енергонезалежним, Україні потрібно посилено працювати з двома регіонами — Польщею та Чорним морем.

Владислав Колодяжний наголошує на тому, що український та польський ринки скрапленого нафтового газу мають багато спільного: починаючи з обсягів постачання LPG та закінчуючи проблемами ринків.

До початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, обсяг українського ринку LPG складав 2 мільйони тонн, польського — 2,4 мільйони тонн. В обох країнах скраплений газ переважно використовують як паливо для автомобілів, менша частина продукту застосовується для промислових та побутових потреб. Схоже навіть співвідношення: у Польщі на паливо припадає 75 % LPG, в Україні — 95 %.

Голова Газтрон Владислав Колодяжний звертає увагу і на спільні виклики: і на українському, і на польському ринках зараз домінує саме російський продукт. Тут же постає інша проблема — більшість інфраструктури обох країн розташована або на кордоні з країною-агресором, або ж на кордоні з країною-посібником росії — білоруссю. І саме власники цієї інфраструктури, разом з постачальниками російського газу, саботують введення санкцій проти рф на рівні Європейського Союзу.

На думку CEO GT Group, аби вирішити проблему енергетичної залежності від росії, і Україні, і Польщі варто звернути увагу на морські маршрути постачання газу. Польща вже розвивається в цьому напрямку — у 2022 році Польща збільшила постачання LPG морем, та має вже чотири термінали для його приймання.

Як зазначає Владислав Колодяжний, є чимало географічних обставин, які роблять Польщу важливим партнером для України в боротьбі з російським LPG. Саме Польща є транзитним хабом, через який російський скраплений газ потрапляє до Європи та України. Причина цього — наявність у країні і європейської, і ширококолійної залізничної інфраструктури. Також LPG російського походження потрапляє в ЄС через Польщу автомобільним шляхом. Щодо імпорту в Україну, згідно з митною статистикою, за перші п’ять місяців 2023 року 75 % скрапленого газу потрапило до України саме з Польщі.

Голова «Газтрон-Україна» впевнений: враховуючи географічні та логістичні чинники, спільні потреби та проблеми, Польщі та Україні необхідно співпрацювати. Завдяки спільному пошуку рішень країни можуть позбутися російського ресурсу на своїх ринках — а отже, зробити їх незалежними.

Аби досягти цього, CEO GT Group пропонує наступні кроки:

  • Посилення співпраці українських та польських митних органів. Усі митні процес мають бути швидкими та прозорими.
  • Розвиток співпраці з учасниками польського енергетичного ринку. Саме вони є союзниками України, адже зацікавлені у припиненні імпорту скрапленого газу російського походження на територію Польщі та розбудові інших шляхів постачання продукту.
  • Дослідження процесів надходження російського газу як в Україну, так і в ЄС. Визначення та афішування постачальників LPG російського походження.
  • Спільна робота України та Польщі, спрямована на введення санкцій проти російського продукту на рівні Європейського Союзу.
  • Дотримання законодавства ЄС щодо якості LPG, податку на нього, а також розвитку використання.

Владислав Колодяжний переконаний, що нещодавно прийнята заборона імпорту скрапленого газу російського походження та звернення Верховної Ради України до Польщі можуть стати початком перспективної співпраці між країнами.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерівТеґи публікації


Вам також може бути цікавоЖителька сусідньої із Хмельниччиною області везла через зелений коридор незадекларовані ґаджети
В Україні з’явиться «третя платіжка» за газ
Із жовтня на території Хмельницької області послуги з розподілу природного газу надає новий оператор
Чи можна у Польщі навчатися українською мовою?
У Польщі померли вже 16 осіб: фахівці Шепетівщини розповіли про легіонельоз
Польські волонтери передали смаколики вихованцям кінологічного центру на Хмельниччині

Читайте у цій рубриціУкренерго повідомляє про дефіцит електроенергії
Постачання електроенергії
Як розпізнати економічне насильство
Що буде з цінами на продукти наприкінці року?
Військові зможуть безкоштовно заморожувати репродуктивні клітини
У грудні багато важливих церковних свят: як їх відзначати за новоюліанським стилем
FacebookTelegramViberWhatsAppX