Який температурний режим затвердять в Україні на опалювальний період

В Україні взимку «похолодає» у квартирах. Кабмін із метою економії газу планує «прикрутити» батареї на 2 градуси. Якщо зараз у квартирах не повинно бути нижче 18 градусів (і 20 — для кутових кімнат), то за новими правилами норму знизять до 16 та 18 градусів відповідно.
Знизити температуру у квартирах пропонують не вперше, розповідає експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко. Цьогоріч для цього є реальні підстави. Політики в ЄС просять своїх громадян знизити в опалювальний сезон температуру у квартирах для того, щоб відмовитися від російського газу та підтримати Україну.
На такий крок, мабуть, доведеться вдатися і самим українцям. Для цього Кабмін може знизити нормативи якості комунальних послуг та дозволити знизити температуру теплоносія. Загалом це допоможе заощадити десятки та сотні мільйонів кубометрів газу за опалювальний сезон.
А в ситуації, коли ціна кубометра стрімко зростає як в Україні, так і у світі, така економія може дозволити значно заощадити.
«Йдеться про те, що теплоносій буде температурою нижче, ніж зазвичай. Він може бути 60 градусів, а не 80», — каже Попенко.
Проблема полягає в тому, що навіть за минулих високих нормативів у багатьох квартирах взимку температура повітря ледве сягала 18 градусів. Є ціла низка причин: високі втрати під час доставки теплоносія, плачевний стан будинків.
Фактично тепло по дорозі в квартиру «охолоджувалося» через відсутність утеплювача на мережах, після — губилося в будинках з неутепленими дахами, стінами, підвалом і т.д. Якщо ж температуру теплоносія знизити, а ситуація з будинками не зміниться, цілком можливо, що в окремих хрущовках температура може опуститися і до 14 градусів.
До чого це призведе:
- у будинках може виникнути пліснява через охолодження;
- українці почнуть «грітися» електроприладами.
«Норма 16 градусів — це погано. Це може призвести до серйозних проблем у будинках. Є санітарна норма, яка існує зараз, це не менш ніж 18 градусів», — нагадує експерт у сфері ЖКГ.
Що потрібно зробити?
Холодна зима завжди супроводжується збільшенням споживання електроенергії. Водночас електромережі не розраховані на високе споживання «струму» — як результат, відбуваються замикання, загоряння та пожежі. Тому вже зараз у кожному будинку (крім новобудов) необхідно:
- звернутися до компанії, що управляє, для того, щоб електрик обстежив стан електропроводки в будинку;
- замінити, відрегулювати чи утеплити вікна.
Залишити відповідь