Різдво Христове — Новоліття Благості Божої

Архіпастирське послання Преосвященнішого Євсевія, єпископа Шепетівського і Славутського до празника Різдва Христового боголюбивому кліру, чернецтву і всім православним Шепетівської і Славутської єпархії.

Вітаю усіх вас, дорогі мої, з величною подією Різдва Христового та Новоліттям Благості Божої!

З великою радістю, дорогі отці, брати і сестри, ми сьогодні зібралися на спільну молитву. Адже разом переносимося у такий далекий Віфлеєм, котрий з Божої Ласки став надзвичайно близьким кожному, хто любить Бога.

Крізь тисячоліття людство відчувало наслідки гріхопадіння наших прабатьків Адама і Єви. Переступивши Божу Заповідь у Раю люди отримали глобальні зміни, адже у наше життя ввійшли смерть, хвороби, природні катаклізми. Але головне, було знищено гармонію буття людини з Богом.

Господь, «бажаючи всім спастися і увійти в пізнання істини» виконав обіцянку і Сам зійшов з небес, щоби примирити грішне людство з небом. Про радісну подію звершеної обітниці, даної нашим прабатькам світ дізнався від ангела. «Я сповіщаю вам велику радість, — говорить він пастухам, — бо нині народився вам у місті Давидовому Спаситель, котрий є Христос Господь» (Лк. 2, 10–11).

Погляньмо лиш внутрішнім зором на те велике діло спасіння, яке звершив для нас Ісус Христос: «Грізна хмара гніву Божого була над нами — прийшов Господь примиритель і розігнав цю хмару. Ми були вкриті ранами гріхів і пристрастей — прийшов лікар душ і зцілив нас… Були ми в кайданах рабства — прийшов визволитель і звільнив нас від уз…» — говорить святитель Феофан Затворник.

І, ось, у бідному вертепі посеред Віфлеємського поля, поряд з худобою народжується втілений Бог, Творець і Суддя всесвіту. Приходить у цей світ у надзвичайному смиренні і простоті. І цим подає приклад кожному навіть через два тисячоліття. Якщо Сам Господь так Себе усмирив, невже нам не треба смиряти свою гординю?

Гостинно зустріли Творця не багаті палати, а бідний вертеп, у котрому Богородиця народжує Спасителя. Володарю світу не знайшлося достойного місця на землі; худоба, що ночувала у вертепі стала свідком найвеличнішої таємниці: «Бог з’явився у плоті». (1 Тим.3,16)

Але святитель Григорій Неокесарійський свідчить, що «саме тут, у яслах, був тоді престол херувимський, престол царський, престол єдиний славний на землі, престол святіший, тому що на ньому почивав Христос».

Бог Сам вийшов назустріч Своєму творінню, щоб відновити порушений мир, і все дає нам для цього: «Дитя народилося нам, даний нам Син ..» (Іс.9,3) — нам даний, кожному з нас — для кожного з нас народився цієї ночі Син Божий. Бог проявляє нам Свою любов необмежено, і лише від нас самих залежить те, наскільки ми будемо здатними розкрити їй своє серце, прийняти її, наскільки вистачить у нас сміливості йти шляхом, що вказав нам Спаситель, шляхом таким важким, але прекрасним і животворним.

Дорогі отці, брати і сестри!

Від щирого серця вітаю усіх вас з великим святом Різдва Христового і Новоліттям! Бажаю від Народженого Господа усім міцного здоров’я, духовної радості і допомоги від Спасителя світу у всіх ваших добрих справах і починаннях. Робіть все в Ім’я Боже, во славу Божу і тоді життя усіх, і малих і великих, буде благословенне Богом. І нехай Милосердний Господь сподобить усіх нас піснею хвали приєднатися до Ангельського хору, який вічно співає: «Слава у Вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління!»

Христос народився — славімо Його!

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці