Шепетівським школярам нагадали про янголів Майдану

У музеї Шепетівки учні школи-гімназії відвідали урок-пам’яті «Янголи Майдану». Неспроста у ці дні музейники проводять подібні заходи, бо наприкінці січня та в лютому 2014-го Україна здобула сотню небесних захисників, які загинули на майдані Незалежності.

— Події листопада 2013-го і лютого 2014 року вийшли поза логікою. Там, на Майдані, відродилася українська нація. Гімн набув нового звучання, а кольори національного стягу ніколи не були такими символічними, як на тлі невинної крові героїв Небесної сотні. Описати, а тим більше — відчути глибину трагедії, що сколихнула ввесь світ і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, навіть нині не під силу нікому. На це потрібно час і покаяння усього народу! Отже, сьогодні говоритимемо про тих, хто, не задумуючись, віддав своє життя в ім’я Свободи. Хто ж були вони? Ті, кого сьогодні називаємо — Героями Майдану? Що спонукало їх іти вперед на вірну загибель? Хто винуватець цієї трагедії? — розпочала урок пам’яті Юлія Ліпська, науковий співробітник музею Миколи Островського.

Під час інтерактивного уроку учні разом із музейницею Юлією Ліпською спробували знайти відповіді на всі болючі запитання, які хвилюють не лише українців, а й цілий світ.

Коротко пригадали хронологію головних подій Революції Гідності, аби зрозуміти, чому за своє прагнення свободи та європейські настрої, українці сплатили життями.

Згадали і учасника Революції Гідності шепетівчанина Миколу Дзявульського, який загинув 20 лютого від кулі снайпера.

— На Майдан тоді вийшли звичайні люди — студенти, лікарі, програмісти, продавці… але з Майдану багато з них відлітали на крилах… Люди, що загинули під час нападу на них озброєних міліціонерів, що захищали владу, проти якої повстали українціц. Їх названо Небесною Сотнею, Ангелами Майдану. Серед них і наш земляк — Микола Степанович Дзявульський, вчитель географії, — сказала пані Юлія.

Наприкінці заходу музейниця Юлія Ліпська запропонувала школярам створити символічного Ангела з паперу:

— Можливо, це буде один із Героїв Небесної Сотні. Можливо, образ ангела Божого, який теж є воїном і захищає Україну з Неба. Можливо, це буде просто символом крихкості людського життя, яке є найвищою цінністю і найбільшою жертвою, яку можна принести заради інших людей.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезоплатна правова допомога

Читайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога