У Шепетівці відкрили виставку про Холодний Яр

У Шепетівці відкрили виставку про Холодний Яр

Мова йде про Холодний Яр — природний об’єкт, який у продовж століть залишався місцем боротьби українців за власну волю і свободу. Нині, 15 грудня, у Музеї пропаганди, що у Шепетівці, відбувається відкриття документальної виставки присвяченої Холодному Яру. Вона є спільним проєктом УІНП та Національного культурно-історичного заповідника «Чигирин».

У Шепетівці відкрили виставку про Холодний Яр

Експозиція розповідає про роль Холодного Яру у становленні Української державності. А її провідною ідеєю стали слова з вірша Тараса Шевченка «…І повіє огонь новий з Холодного Яру».

У Шепетівці відкрили виставку про Холодний Яр

Чим важливий цей проєкт?

Холодний Яр — це унікальне місце, з яким пов’язано безліч історичних подій: Козаччина, Гайдамаччина, Коліївщина, Холодноярська організація. У зазначеному місці був і залишається особливий простір, який змінював людську свідомість з покори загарбникам на готовність до боротьби. Надзвичайні історичні постаті Холодного Яру — Максим Залізняк, Семен Неживий, брати Чучупаки. Саме тут, впродовж століть, під одними й тими гаслами, з одними з тими ж ідеями люди із однаковими іменами-псевдо боролися, переслідувані загарбницькою владою.

У Шепетівці відкрили виставку про Холодний Яр

Тривалий час нас змушували забути про них, намагалися висміяти та зганьбити, показати злодіями і грабіжниками. Цей проєкт — борг пам’яті людям, які віддали своє життя за волю України. Він має дати відповідь на питання: що означала воля і свобода для холодноярців протягом століть і чим сьогодні ці поняття є для кожного з нас.

У Шепетівці відкрили виставку про Холодний Яр

Як зазначають самі автори проєкту, виставка «Холодний Яр — земля вільних» відновлює історичну справедливість щодо увічнення пам’яті борців різних часів за незалежність України у Холодному Яру. Водночас вона стала сучасною платформою для презентації історії унікального регіону.

У Шепетівці відкрили виставку про Холодний Яр

Відтепер і шепетівчани мають нагоду дізнатися історію часів Козаччини, Гайдамаччини та Холодноярської організації, відвідавши Музей пропаганди.

Робочі години:

  • із 09:00 по 17:00 (щоденно)

Записатися на екскурсію можна зателефонувавши за номерами:

  • (03840) 4-14-74
  • (097) 248-27-80

Довідково

Холо́дний Яр — реліктовий лісовий масив в Україні на Черкащині, який має історичне та природоохоронне значення. За кількістю унікальних археологічних, історичних, наукових об’єктів, а їх тут налічується понад 150 найменувань, Холодний Яр займає перше місце в Україні.

У Холодноярських лісах збереглися залишки кількох древніх городищ, оточених земляними валами, висота й ширина яких ще й тепер вражає, а також руїни підземних церков і печер. Найбільше городище — Скіфське або Мотронинське (VI століття до н. е.).

Холодний Яр у XVIII ст. став одним з центрів гайдамаччини. Тут почалося найбільше повстання проти польської шляхти — Коліївщина під проводом Максима Залізняка та Івана Гонти, якому Тарас Шевченко присвятив свою поему «Гайдамаки» та вірш «Холодний Яр». Під час українських визвольних змагань початку XX ст. тут діяла Холодноярська республіка.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Новини партнерів


Вам також може бути цікавоУ Шепетівці демонтують пам’ятник Островському
У Славутській тергромаді організували «Територію дитинства»
Пам’ятник Островському в Шепетівці знову «виносять» на облраду
У Шепетівці вшанували Героїв
У Польщі в рамках Великоднього ярмарку розгорнули мистецьку виставку робіт із Хмельницького
У Шепетівському районі знесли пам’ятник Миколі Островському

Читайте у цій рубриціНа день селища в Грицеві зібрали понад 43 тисячі гривень для ЗСУ
На Шепетівщину завітає виконавець однієї з головних ролей фільму «Кіборги»
Шепетівщину відвідав DZIDZIO та інші артисти культурного фронту
День міста Шепетівки — 2022 (Фото)
У День міста Шепетівки розіграють марку з посланням для російського корабля
У Шепетівці відбувся перший випуск художників в умовах війни
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter