Культура в Шепетівці під час пандемії

Культура в Шепетівці під час пандемії

2020 рік у Шепетівському будинку культури почався доволі продуктивно. Ми вийшли на новий для себе рівень. Відомі артисти та театральні колективи планували свої гастролі саме на нашій сцені. Шепетівчани досі пам’ятають шалені емоції від концертів гумор-шоу «Вар’яти», народної артистки України — Тіни Кароль, української поп-рок-групи «Антитіла».

Культура в Шепетівці під час пандемії

Колективи Будинку культури працювали у шаленому темпі, 30 заходів власного виробництва за 3 місяці. Та, події 2020 року суттєво вплинули на всі сфери нашого життя. Культура стала однією зі сфер, які значно постраждали від пандемії COVID-19. Каратинні заходи внесли свої корективи у роботу закладів культури по всьому світі. Не став винятком і Шепетівський міський будинок культури.

Введення карантину змусило колектив суттєво переформатувати роботу, адже ми орієнтовані передусім на аудиторію та живе спілкування. Дистанційне навчання, онлайн-фестивалі та конкурси, естафети, концерти у записі та ще багато нових форм роботи опанував колектив Будинку культури.

Культура в Шепетівці під час пандемії

Ми щоденно вчимося чомусь новому та готові ділитися своїми знаннями з іншими. Тому, цьогоріч ми почати видавати книги. Це — добірки найцікавіших сценаріїв «Топ за рік». Наразі вже готові добірки за 2013–2019 роки, 2020 — у розробці. Насправді, це — дуже корисні видання. Для створення добірок було проведено потужну роботу та вкладено душу і час багатьох людей не байдужих до збереження нашої національної культури. Видання такого збірника — непересічна подія, що є новою віхою сплеску творчих задумів, додає наснаги і сил для подальшої творчості, слугує гарним прикладом спеціалістам культурно-дозвілєвої діяльності.

Культура в Шепетівці під час пандемії

Під час посилення карантинних заходів наші викладачі та керівники гуртків перейшли на дистанційно форму роботи. Так, займаються абсолютно всі наші вихованці та аматорські колективи. Танцюють, співають та грають у театрі теж онлайн. Народний аматорський театр танцю «Віват» та його керівник Олена Новомодна чудово справляються з цим завданням. Спілкуючись за допомогою соціальних мереж та різноманітних програм для відеозв’язку, всі групи гуртківців регулярно займаються. Це весело, незвично, та, як не дивно, доволі продуктивно.

Від них не відстають і гуртківці-театрали. Але ці уроки, це не просто читання на камеру чи репетиції ролей. Це конспекти, ознайомлення з статтями та методами Станіславського, типи фонаційного дихання, вправи на дихання зі скоромовками та віршами а також виготовлення реквізитів до вистав та ескізів костюмів.

Займатися вокалом онлайн незручно, та вокальні колективи вправно справляється з цією задачею. Наприклад, молодші групи систематично розспівуються, вивчають скоромовки та вправи для розвитку дикції. Не відстають від них середні та старша групи колективів, онлайн ознайомлюються з уроками вокалу у яких йдеться про правильне дихання, головний резонатор та гнучкість голосу. Тобто усі заняття проходять за розкладом.

Хоч такі форми заняття і не дуже зручні, але всі дуже стараються. А керівники колективів постійно шукають нові цікаві форми роботи.

Також, окремо хочемо відзначити активну участь наших колективів у різноманітних онлайн фестивалях та конкурсах, як обласних так і всеукраїнських. Наші колективи мають високі відзнаки у таких конкурсах як: дистанційному конкурсі «Я Артист — ОНЛАЙН», який було організовано Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва, всеукраїнських фестивалях-конкурсах «Срібне сяйво» та «Я зірка», онлайн конкурсі народних звичаїв та обрядів «Стелися, барвінку!», всеукраїнському дистанційному фестивалі-конкурсі «Щира пісня над Жердям летить» та фестивалі-конкурсі аматорських театрів «Шарварок на Хмельниччині».

Незважаючи на невтішну ситуацію в країні, ми впевнені, що зовсім скоро все закінчиться і ми зможемо знову зустріти містян у залах Будинку культури. Керівники гуртків та колективи готують багато цікавого матеріалу, готові до звичного активного темпу роботи, сумують за живим спілкуванням з аудиторією.

9 листопада в Україні святкують Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Користуючись нагодою, колектив Шепетівського міського будинку культури щиро вітає колег та всіх, хто працює у сфері культури. Ви даруєте людям радість, несете культуру до кожного серця, кожної душі, а разом з тим, своєю плідною творчою працею та силою духу звеличуєте рідну Україну! Бажаємо вам вдячних цінителів вашої праці, невичерпного натхнення, потужної творчої енергії, з ентузіазмом шукати і втілювати в життя свої приголомшливі ідеї, перетворювати задумане в шедеври! Нехай ваша праця буде гідно нагороджена, а заслуги не залишатимуться непоміченими!

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Культура в Шепетівці під час пандемії»

  1. Олег Белоусько коментує:

    По харям видно ,всі культурні


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоКерівник гуртка гірського туризму в Славуті здобув престижну премію в галузі освіти
У Старому Кривині капітально відремонтують дах Будинку культури
На Хмельниччині ремонт Будинку культури завищили на суму близько 200 тисяч гривень
У селі на Шепетівщині нема магазину, втім, є Будинок культури
На Хмельниччині селяни створили власний Прованс
В Ізяславі Будинок культури недоремонту­вали на 250 тисяч гривень 

Читайте у цій рубриціЩоб потрапити до резиденції Святого Миколая у Славуті, потрібно зареєструватися
На станції Шепетівка-Подільська зрізали 20-метрову ялинку для новорічних святкувань
У Славуті підприємець подарував місту 16-метрову ялинку
У Славуті анонсували перші кіносеанси у малій глядацькій залі
Актор Анатоль Фон-Філандра навчався у Шепетівці в одній школі з Марком Дроботом